کمیسیون امور بانوان ویژه انجمن حمایت از زندانیان تشکیل جلسه داد

کمیسیون امور بانوان ویژه انجمن حمایت از زندانیان ،با حضور مدیر کل زندانهای استان ،مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان کرمان،مدیر زندان مرکزی ،چناریان رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدراستان،مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری ،موسی پورمدیر کل امور اجتماعی استانداری کرمان،ومشاور امور بانوان در اداره کل زندانها، خیرین ومعاونین اداره کل زندانهای استان در محل انجمن حمایت از زندانیان تشکیل شد.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کرمان ،مدیر کل زندانهای استان عملکرد انجمن حمایت از زندانیان را مطلوب ارزیابی کرد و گفت:انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان قبل از انقلاب شکوهمند اسلامی با هدف حمایت از خانواده زندانیان و معدومین در بخشهای فرهنگی، مذهبی،بهداشتی و درمانی و مددکاری مشغول به فعالیت است.
رمضان امیری با بیان این مطلب که چشم امید خانواده زندانیان به انجمن حمایت است گفت:۷۱درصد زندانیان متاهل هستند و تنها ۱۷ درصد آنها در سراسر استان تحت پوشش انجمن حمایت قرار دارند.
وی خاطرنشان ساخت:با توجه به این مطلب که در طول سال تعداد زیادی اجرای حکم داریم خانواده زندانیان به مسئولین قضایی چشم امید دارند.
مقام عالی زندانهای استان کرمان افزود:با وجود تعداد ۷۳ زندانی زن و مرد باهم،۷۴زندانی زن که همسر آنها فوت شده،۸۸زندانی که دارای فرزند معلول جسمی هستند توانمند سازی هایی در مجموعه زندان مرکزی کرمان بند نسوان،بم، جیرفت و رفسنجان صورت گرفته است تا منبع درآمدی برای زندانیان باشد.
وی گفت:۲۵۰خانواده شهری و ۱۸۲خانواده روستایی تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند.
امیری تصریح کرد:۱۳۰زندانی در انجام خدمات عمرانی شهری فعالیت می کنند.
رمضان امیری از دستگاه های اجرایی ،قضایی و خیرین خواست تا در پیشبرد اهداف انجمن و رفع مسائل و مشکلات مربوط به خانواده های زندانیان همکاری کنند.
مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان استان کرمان در این جلسه گفت:تاکنون ۶میلیارد و ۵۲۳میلیون و۶۱۹هزار و ۹۴۵ ریال از سوی انجمن به خانواده های زندانیان در شهرستان کرمان پرداخت شده است.
افضلی افزود:هدف اصلی انجمن توانمند سازی خانواده های زندانیان است.
وی همچنین از ایجاد کارگاه خیاطی و اشتغال زایی جهت توانمند سازی خانواده مددجویان خبر داد و افزود:پرداخت مستمری ماهیانه به خانواده های مددجویان نیازمند،پرداخت هزینه تحصیل فرزندان مددجویان،خرید و توزیع سبد کالا میان خانواده های نیازمند،پرداخت هزینه درمان خانواده های مددجویان،معرفی ۲۲مددجو به بانک جهت دریافت وام خود اشتغالی از جمله عملکرد ۹ ماهه انجمن حمایت زندانیان کرمان است.
اکبر افضلی پیگیری ساخت و ساز مسکن ویژه خانواده های فاقد مسکن زندانی،تشکیل جلسه ای با حضور خیرین استان جهت خرید وسایل اشتغال ۲۰۰نفراز همسران مددجویان ،تشکیل جلسه مشترک با مجمع نمایندگان و مدیر کل امور اقتصادی و دارایی جهت رفع مشکل پرداخت مالیات انجمن ها و اختصاص ۲۵درصد از محل فروش اموال مصادره ای زندانیان به انجمن حمایت زندانیان هر استان را از مهمترین پیشنهادات انجمن حمایت از زندانیان عنوان کرد.
رئیس ستاد مبارزه با مواد مخدر استان نیز گفت:با توجه به این مطلب که ۷۰درصد جرم زندانیان مربوط به مواد مخدر است مستند گسترده تر و وسیع تری در رابطه با زندانیانی که برای تامین هزینه بیمار خود اقدام به فروش مواد مخدر نموده اند تهیه شده و طی شورای عالی قضات به سمع و نظر آنها برسد.
سردار چناریان افزود:تشکیل کارگروه طرح ساماندهی زندانیان بایستی در اولویت قرار گیرد و از ناحیه مجموعه زندانهای استان لیست اسامی زندانیان نیازمند که دارای محکومیت های اعدام و طویل المدت هستند تهیه و ارائه شود.
وی همچنین در خصوص تخصیص اعتبارات لازم در خصوص حمایت از زندانیان قول مساعد داد.
در ادامه این جلسه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان نیزبا اشاره به ضرورت تشکیل شورای راهبردی حمایت از زندانیان و خانواده های آسیب دیده آنها یادآور شد:شورایی متشکل از مدیران دولتی و بخش خصوصی در جهت پرداختن به مسائل و مشکلات خانواده های آسیب دیده زندانیان در نظر گرفته شده است .
خانم دکتر حسینی افزود:مجموعه زندانها بایستی در حوزه های مختلف بهداشت و درمان ،مالیات و اصناف،تقسیم کار نموده و با تشکیل جلسه ای با حضور کارخانه داران و تولید کنندگان برتر مالیات واحد های خود را به مجموعه زندانها و خانواده های زندانیان اختصاص دهند.
حسینی ازتصویب طرح ساماندهی مشاغل بانوان خبر داد و گفت:خانواده های زندانیانی که دارای جواز و گواهینامه خیاطی می باشند می توانند در قالب این طرح اشتغال زایی شوند.
وی افزود :با توجه به این که پوشاک یکی از بستر های اشتغال پایدار در جامعه است مقرر گردیده است دوخت فرم مدارس در سال تحصیلی آینده، پوشاک و لباسهای بیمارستانی در قالب این طرح توسط زنان انجام شود.
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان در این جلسه خاطر نشان ساخت:در حوزه مسائل اجتماعی طرح خشونت علیه زنان با اختصاص ۷۰ میلیون اجرا شده است .
وی به ضرورت تشکیل کمیسیون امور بانوان انجمن به صورت ماهانه تاکید کرد و اظهار داشت:تشکیل کمیته سلامت و بهداشت، ورزش و نشاط نیز بایستی در اولویت قرار گیرد.
گفتنی است در این جلسه تعدادی از خیرین استان در خصوص همکاری و رفع مسائل و مشکلات خانواده زندانیان و اهداف انجمن قول مساعد دادند وتعدادی از خانواده های زندانیان نیز به بیان مسائل و مشکلات خود پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*