نشست مدیر کل زندانهای استان مرکزی با قضات شعب اراک در اردوگاه کاردرمانی

مدیر کل زندانهای استان مرکزی طی نشستی با سرپرست دادسرای جرایم خاص استان و قضات ناظر بر زندان و شعب ۱ ، ۵ اجرای احکام دادسرای عمومی و شعبه ۶ دادسرای انقلاب اراک در خصوص نحوه اجرای طرحها و دستورالعمل های کاهش جمعیت کیفری زندانها به بحث و تبادل نظر پرداخت .


‌ بر اساس این گزارش فلاحتی مطلق ضمن تقدیر از همکاری مجموعه قضایی شهرستان در حل همکاری نزدیک با مسئولین زندان شهرستان به ضرورت توجه و رسیدگی بیشتر خصوصا در حوزه پیگیری وضعیت زندانیان تحت قرار و استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس با رویکرد کاهش جمعیت کیفری زندان به تشریح وضعیت آماری موجود زندانهای استان از نظر جمعیت کیفری و گروه های جرمی پرداخت.
مدیر کل زندانهای استان مرکزی با اعلام این مطلب که میانگین ۱۴ درصد جمعیت زندانهای استان را زندانیان تحت قرار تشکیل میدهند خواستار توجه بیشتر به وضعیت این زندانیان با رویکرد کاهش جمعیت کیفری زندانها و ساماندهی زندانیان شد .
در ادامه« یادگاری» سرپرست دادسرای جرایم خاص استان یکی از راه کارهای مهم کاهش جمعیت زندانها و رفع مشکلات موجود را پذیرش تعلیق حبس و آزادی مشروط با استناد به بند های مواد قانونی این موارد پس از اعلام نظر زندان مبنی بر حسن خلق و اصلاح زندانی عنوان نمود .
درادامه این نشست همچنین مدیر زندان مرکزی اراک و رئیس اردوگاه کاردمانی استان ضمن تقدیر از همکاری خوب مجموعه قضایی استان با زندانها به بیان مشکلات قضایی حوزه های طرف همکاری خود پرداختند و در ادامه مباحث مطرح شده با نظرات قضات و کارشناسان قضایی حاضر در جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*