برگزاری افتتاحیه چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان زندانهای کشور به میزبانی استان بوشهر

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، صبح روز جاری مراسم افتتاحیه چهاردهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان زندانهای سراسر کشور با حضور مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور، رییس و کارشناس اداره تربیت بدنی سازمان و مدیر کل زندانهای استان ایلام و جمعی از مقامات استانی ، نظامی و انتظامی و کارکنان زندانهای بیست استان به میزبانی استان بوشهر در ورزشگاه کارگران این استان برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حیدری مدیرکل زندانهای بوشهر ضمن خیرمقدم به حاضرین و شرکت کنندگان در این مسابقات به بیان تشکر از ریاست محترم سازمان و مدیرکل فرهنگی تربیتی سازمان به دلیل برگزاری اینگونه مسابقات پرداخت و خواستار تداوم این حرکت در سالهای آتی که منتج به ارتقاء سلامت کارکنان می گردد شد. وی در ادامه با بیان این مورد که تا کنون بیش از دو هزار نفر ساعت در جهت اجرای این مسابقات در مجموعه زندانهای بوشهر تلاش نموده اند ابراز امیدواری کرد استان بوشهر میزبان خوبی برای ورزشکار عزیز و همکار تا انتهای مسابقات باشد.

در ادامه دکتر سلطان پور رئیس اداره تربیت بدنی سازمان زندانهای کشور ضمن تشکر از مدیرکل و کارکنان زندانهای استان بوشهر به دلیل پذیرش میزبانی بخصوص در این ایام پایانی سال و تشکر از حمایت ها و مساعدت های ریاست محترم سازمان و مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها، برگزاری این جشنواره ورزشی را برگ زرین دیگری در کارنامه افتخارات تربیت بدنی سازمان زندانهای کشور دانست و هدف از برگزاری این مسابقات را آماده کردن ، توسعه و ارتقاء سلامت جسمانی و روانی کارکنان جهت خدمت در سنگر زندانبانی عنوان نمود. وی قهرمانی را ملاک برگزاری این مسابقه ندانست و تبادل اطلاعات ، تبادل فرهنگ و بازگشت با انرژی بیشتر به استان ها را ملاک برگزاری مسابقات عنوان نمود. ایشان در پایان خواستار برگزاری مسابقات انتخابی به طور منظم و با شرکت گسترده همکاران شد و خبر از برگزاری این مسابقات در سال آینده به میزبانی استان همدان و والیبال به میزبانی استان گیلان داد.

پس از آن حجت الاسلام رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها به ایراد سخنرانی پرداخت و صحبت کردن در جمع ورزشکاران را بسیار لذت بخش دانست به دلیل این که سخنران احساس می کند مخاطبش انسانهای خردمند و با هوش می باشند که با اشاره ای مطلب را خواهند گرفت.وی با اشاره به فرموده پیامبر مکرم اسلام (ص) بیان داشتند هر کاری که انسان انجام می دهد بایستی با نیت باشد و هر حرکتی که انجام می دهیم بایستی با هدف باشد و اگر این هدف و نیت را نداشته نباشیم کار انسان در قالب امورات غریزی و حیوانی قرار می گیرد ولی اگر این نیت، نیت درستی باشد آن کار عبادت در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال همین ورزش اگر بحث آن قهرمانی و قهرمان پروری باشد این نیت اشتباه است و هیچ ثوابی در آن وجود ندارد ولی اگر نیت کنیم ورزش کنیم تا سالم و سلامت باشیم تا در جامعه انسان مفیدی باشیم و همسر و فرزندان ما از وجود ما استفاده ببرند این می شود ثواب و عبادت و می شود همین که رهبر عزیزمان می فرماید امر به ورزش امر به معروف است و اینگونه است که رهبر کبیر انقلاب به فرزند خود می فرماید پسرم ورزش خود را ادامه بده.

وی در پایان سخنان خود صمیمانه از مدیر کل زندانهای استان و همکاران ایشان به دلیل قبول میزبانی مسابقات و همچنین از شرکت کنندگان که از راه های دور و نزدیک در این مسابقات حضور دارند تقدیر و تشکر نمود .

در پایان مراسم رژه ورزشکاران و مستقر شدن در جایگاه استانها توسط شرکت کنندگان اجرا شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*