مدیرکل زندانهای کهگیلویه و بویراحمد: کارکنان زندانها از ارکان اصلی امنیت اجتماعی محسوب می شوند

اسماعیل جمیاری در آئین تکریم و معارفه سرپرست جدید کانون اصلاح و تربیت یاسوج بر لزوم اجرای سیاستهای نظام زندانبانی در عرصه های مختلف تأکید نمود.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد آئین تکریم ومعارفه سرپرست کانون اصلاح و تربیت یاسوج با حضور مدیر کل زندانها ، مسؤلین ستادی اداره کل و کار کنان این مرکز برگزار شد.
در این آئین اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها از اقدامات مهم سازمان زندانها در موضوع اقدامات تأمینی ،تربیتی و حمایتی یاد کرد و با اشاره به موضوع امنیتی سازمان زندانها ،کار کنان زندانها را سربازان گمنام و مجاهدان خاموش عرصه امنیت دانست و افزود: مخلان امنیت و آسایش جامعه که در زندان محبوسند  با تلاش وافر در شرایط سخت کاری توسط مجموعه زندانها نگهداری می شوند که از این نظر کار کنان سازمان زندانها از ارکان اصلی امنیت اجتماعی محسوب می شوند .

وی اقدامات تربیتی را شالوده و زیر بنای اصلاحی در زندانها برشمرد و افزود: این اقدامات پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به منصه ظهور رسیده و امروزه می بینیم دهها و صدها کلاس آموزشی در زمینه های مختلف اعم از تقویت بنیه اخلاقی و باورهای دینی ، اشتغال و حرفه آموزی ، توجه به ورزش و پر کردن اوقات فراغت زندانیان در زندانها فراهم شده تا زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه را فراهم سازد که در این رهگذر توفیقات خوب و مورد پسندی در زندانهای کهگیلویه وبویراحمد نصیبمان شده است.
جمیاری در ادامه توجه به خانواده زندانیان را از اقدامات حمایتی برشمرد و تصریح کرد: اگر فردی در زندان باشد نباید خانواده او به جرم اینکه سرپرست ویا فرزندشان در زندان محبوس است دچار آسیب و یا مشکلی گردند و این حمایت همه جانبه سازمان زندانها را در زمینه های مختلف اعم از دستگیری و مساعدت مالی و معنوی ، مشاوره و… را در بر دارد.
این مقام مسؤل در خصوص حمایت از خانواده زندانی گفت: از آنجائیکه زندانی محصول همه جامعه است میبایست تمام دستگاهها برای حمایت زندانی و خانواده او تلاش نماید و لذا در این بین سازمان زندانها علاوه بر تأمین امنیت و نگهداری افراد مجرم در حمایت از خانواده های زندانیان نیز پیشرو و پیشگام است.
جمیاری در ادامه این مراسم خطاب به کار کنان زندانها گفت: اجرای سیاستهای نظام زندانبانی در راستای برنامه ها و اهداف متعالی نظام اسلامی بسیار حائز اهمیت است .
این مقام ارشد زندانهای استان بیان داشت: نظم و انظباط اداری با تأسی از توصیه های معصومین علیهم السلام مجموعه زندانها را پویا و روان می سازد که امید وارم در این مسیر تلاش وافری داشته باشید.
جمیاری خطاب به کار کنان گفت: رعایت سلسله مراتب اداری ما را به مسیر تعالی و اهداف سازمان رهنمون خواهد ساخت.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تکریم ارباب رجوع و تعزیز آنان را در زندانها بسیار مهم ارزیابی نمود و افزود: تکریم زندانی ، خانواده او و پیگیری مشکلات آنان ، توجه به سربازان که زینت نظام بوده و پیگیری مشکلات و تکریم همکاران که زحمات زیادی را متحمل می شوند از نمونه های تکریم ، تجلیل و تعزیز ارباب رجوع بوده که امید وارم در این زمینه پیشگام باشید.
در این آئین از زحمات عزیز عزیزی رئیس سابق کانون تجلیل و بیژن شجاعیان به عنوان سرپرست جدید این مرکز بازپروری منصوب شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*