مدیر کل زندانهای استان سمنان: انضباط و اقتدار لازمه حفظ امنیت در زندانهاست

مدیر کل زندانهای استان سمنان در گردهمایی فرماندهان یگان حفاظت و مسئولین حفاظت و اطلاعات زندانهای استان که با موضوع تمهیدات امنیتی آخر سال ۹۵ در سالن کوثر اداره کل برگزار شده بود، اقتدار را لازمه برقراری امنیت در زندانها دانست.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب با قدردانی از زحمات فرماندهان یگان حفاظت و مسئولین حفاظت و اطلاعات زندانهای تابعه در تامین نظم و امنیت زندانهای تابعه اظهار داشت: وجود اقتدار نظامی لازمه برقراری امنیت در زندانهاست و فقدان آن، هرج و مرج و بی‌نظمی در پی دارد.

وی با بیان اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش حافظان امنیت زندانها می‌باشد تصریح کرد: حفظ و ارتقاء امنیت زندان مستلزم بکارگیری تمام توان همراه با اقتدار نظامی است و با توجه به اینکه بخش مهمی از اقتدار، اکتسابی می‌باشد، بدون آموزش و تمرین و تکرار به دست نمی‌آید.

عرب با تاکید بر رعایت دقیق سلسله مراتب فرماندهی در زندان ابراز داشت: مسائل حفاظتی و امنیتی و اجرای دستورالعمل‌های مربوطه در تمامی بخش‌ها به ویژه در بازرسی ورودی زندانها باید جدی گرفته شود.

وی با اشاره به نقش مهم سربازان وظیفه در حفظ نظم و امنیت زندانها گفت: ضمن توجه و رسیدگی به تمامی مشکلات و خواسته‌های سربازان و اجتناب از تبعیض بین آنان می‌بایست نظارت‌های لازم را در خصوص انجام درست وظایف و رعایت انضباط توسط آنان بعمل آورد.

لزوم آمادگی کامل کلیه نیروها در ایام آخر سال و تعطیلات نوروزی

مدیر کل زندانهای استان سمنان در ادامه با اشاره به نزدیک بودن تعطیلات نوروزی تصریح کرد: داشتن آمادگی کامل و ارتقای امنیت زندانها در این ایام مهمتر از هر زمان زمان دیگری است، به ویژه آنکه تعداد زیادی از زندانیان به مرخصی نوروزی اعزام خواهند شد که امور مربوط به اعزام و بازگشت آنان نیازمند اجرای تمهیدات مناسبی می‌باشد.

عباسعلی عرب در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دشواری‌های کار زندانبانی ابراز کرد: همکاران خدوم ما در زندانهای استان با وجود کمبود نیرو و برخی دیگر از مشکلات فضا و تجهیزات به خوبی وظایف خود را به انجام می‌رسانند و با همدلی در مسیر اهداف سازمان تلاش می‌کنند چرا که خدمتگزاری در نظام اسلامی و در سایه ولایت فقیه افتخارآمیز است.

مدیر کل زندانهای استان سمنان در پایان با آرزوی موفقیت روزافزون برای مسئولان حفاظت و اطلاعات و فرماندهان و کارکنان یگان حفاظت زندانهای استان در جهت تامین امنیت و تحقق اهداف سازمانی در سال آینده، از همه همکاران به جهت زحمات یکساله آنان در سال ۱۳۹۵ تشکر و قدردانی کرد.

گفتنی است در ابتدای این گردهمایی، هادی معینیان رییس حفاظت و اطلاعات و سرهنگ ابوالفضل ایجی فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان در جمع مسئولان حفا و فرماندهان یگان زندانها به بیان مطالبی در خصوص رعایت موارد لازم در روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*