تقدیر از کارکنان زن زندانهای استان سمنان به مناسبت هفته بزرگداشت مقام زن

به مناسبت سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر، طی مراسمی از بانوان پرتلاش شاغل در عرصه اصلاح و تربیت زندانهای استان سمنان توسط مدیر کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی استان تجلیل به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب در این مراسم که به منظور گرامیداشت روز زن و ارج نهادن به مقام و شان و منزلت کارکنان زن زندانهای استان در سالن کوثر اداره کل برگزار گردید ضمن تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز زن، با اشاره به دشواری کار در زندانها، این سختی را برای بانوان دوچندان برشمرد و اظهار داشت: امیدواریم در آینده بتوانیم با گسترش فضای فیزیکی زندانها، محیط مناسب‌تری را برای کارکنان زن جهت انجام امور زندانبانی و اصلاح و تربیت فراهم آوریم.

در بخشی از این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حسینعلی قدرتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندانهای استان سمنان در سخنانی با اشاره به جایگاه ویژه زن در اسلام گفت: الگو برداری از زندگی حضرت زهرا (س) بهترین راه برای تحکیم بنیان خانواده و زندگی اجتماعی موفق و سالم زنان است.

وی در ادامه به بیان فرمایشی از پیامبر اکرم (ص) درخصوص زنان پرداخت که بهترین زنان امت خود را دارای ده ویژگی عنوان نمودند، از جمله این ویژگی‌ها شامل: با محبت باشند، با عفت و پاکدامن باشند، در میان بستگانش سربلند و در نزد شوهرش فروتن باشند، در نزد دیگران، حجاب و وقار و شرم خود را حفظ کنند و همانند مردان شوخ و بذله گو نباشند.

در بخش دیگری از این مراسم، طیبه قدس رئیس اداره فرهنگی تربیتی زندانهای استان سمنان با قرائت بخشی از پیام مقام معظم رهبری به کنگره «هفت هزار زن شهید کشور» در سال ۹۱ بیان داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این پیام با اشاره به نگاه موجود به زن در نظام‌های شرق و غرب جهان‏، بعنوان عنصری درحاشیه و یا ابزاری جنسی برای مردان، به تبیین نقش شیرزنان ایران در انقلاب و دفاع مقدس بعنوان الگویی جدید با شاخصه «زنِ نه شرقی، نه غربی» پرداختند.

وی افزود: مقام معظم رهبری در توصیف ویژگی‌های این الگو تصریح کردند: زن مسلمان ایرانی، تاریخ جدیدی را پیش چشم زنان جهان گشود و ثابت کرد که می توان زن بود، عفیف بود، محجّبه و شریف بود، و در عین حال، در متن و مرکز، نقش آفرینی کرد و فتوحات بزرگ به ارمغان آورد.

در پایان این مراسم به منظور تقدیر از تلاشهای کارکنان زن زندانهای استان، لوح تقدیر و هدایایی به رسم یادبود به بانوان زحمتکش سنگر اصلاح و تربیت اهداء شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*