حجت الاسلام و المسلمین صدیقی در جمع کارکنان سازمان زندان ها : رفتار مناسب بهترین شیوه برای اصلاح و تربیت زندانیان است

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی با حضور در ستاد مرکزی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور طی سخنانی به تشریح فضایل حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت.

خطیب جمعه تهران در مراسمی که به مناسبت ایام میلاد دخت گرامی نبی مکرم اسلام برگزار شد گفت : حضرت فاطمه مادر امامت و مادر تمام خوبی هاست و ما باید بر خود ببالیم که چنین بانوی بزرگواری را در مکتب و آیین خود داریم که همچون مادر به او پناه می بریم.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با اشاره به برخی از آیات قرآن گفت: در قرآن کریم تا حد امکان از این بانوی بزرگوار یاد شده است که یکی از آن ها آیه تطهیر است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به برخی از کرامت ها و فضایل اخلاقی حضرت فاطمه(س) گفت: همانگونه که خداشناسی، امام شناسی و دین شناسی واجب است شناخت حضرت زهرا(س) نیز بر عموم شیعیان واجب است.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی وجود حضرت فاطمه(س) را از اسرار الله دانست و گفت: ائمه بزرگوار ما همگی اهل وفا بودند وفا یعنی که در هیچ کاری برای ما شیعیان کوتاهی نکردند.

وی با تقدیر از کارکنان سازمان زندان ها گفت: سیره برخورد ائمه اطهار با اسراء الگوی کامل ما در زندانبانی است و همانگونه که آن بزرگواران رفتاری توام با رحمت و مهربانی با اسراء داشتند شما نیز با همین روش دل های زندانیان را به سوی خداوند و زندگی سالم جذب کنید.

حجت الاسلام و المسلمین صدیقی با تاکید بر اینکه زندانی کردن افراد هنر نیست بلکه کمک و دستگیری از آنان و هدایت آنان اصل است گفت: برنامه های فرهنگی زندان ها، برنامه هایی موفق است که جای دارد از تمامی شما عزیزان بویژه رئیس سازمان زندان ها قدردانی کنم.

در این مراسم که پس از اقامه نماز ظهر و عصر برگزار شد دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندان ها، حجت الاسلام والمسلمین سلطانی رئیس مرکز مطالعات فقهی قوه قضاییه و مدیران و کارکنان ستادی سازمان حضور داشتند.

شایان ذکر است پس از سخنرانی خطیب جمعه تهران، مراسم مولودی خوانی برگزار و در پایان حاضرین مهمان خوان احسان فاطمی شدند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*