مدیر کل زندانهای استان خوزستان :توسعه فرهنگ سازمانی و مدیریت کیفیت همواره مورد توجه باشد

مدیر کل زندانهای خوزستان در سومین نشست شورای اداری اداره کل زندانهای استان با اشاره به گذشت زمان و فرارسیدن نوروز ، بر ضرورت خود پایشگری حوزه های ستادی و زندانها برای تحلیل اثر گذاری خدمت و استفاده از فرصت ها برای افزایش بهره‌وری و تحقق رسالت اصلاحی و تربیتی زندانیان تاکید کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای خوزستان ، رضا پوستچی همچنین با اشاره به توفیقات ارزنده زندانهای استان در عرصه های رقابتی، مسابقات، جشنواره ها وو شاخص های ارزیابی در بخش های مختلف و در سطوح استانی و کشوری گفت: دستاوردهای ارزنده در عرصه های قرآنی- هنری -ورزشی و خصوصا قهرمانی تیم فوتسال در مسابقات استانی و کشوری از کارهای بزرگی است که در امور اصلاحی و تربیتی نصیب زندانهای استان شده است.
رئیس شورای اداری اداره کل زندانهای خوزستان در ادامه بر ضرورت رسیدگی درست به امورات زندانیان تاکید کرد و گفت: دیدار رئیس زندان با زندانیان و توسعه خدماتت قضایی اجتماعی و خدمات درمانی و … باید به صورت مستمر و روزانه رصد و انجام پذیرد.
دیدار و تعامل مدیران و روسای زندانها با پرسنل و رسیدگی به مسائل و مشکلات آنان از دیگر محورهای مورد تاکید مدیر کل زندانهای استان بود و در ادامه گفت: توجیهه سازی پرسنل پیرامون اولویت‌های سازمانی و تکالیف هر یک در هر صنف کاری برای تحقق آنها و همچنین پایش مستمر عملکرد آنان بهمراه آموزش و توجیه سازی در محیط کار و نهایتا تلاش مستمر این مدیریت برای توسعه خدمت و رفاهیات باید از محورهایی باشد که در بخش مدیریت منابع انسانی مستمرا دنبال شود و اطلاع‌رسانی شود تا انگیزه‌های خدمتی آنان نیز همسو با شناخت وظایف نوین افزایش یابد .
رضا پوستچی در ادامه خواستار توسعه فعالیت‌های مددکاری در زندانها شد و گفت: مددکاری قضایی و مددکاری اجتماعی با رویکرد کاهش جمعیت کیفری و کاهش وو پیشگیری از آسیب‌های فردی و گروهی در زندان باید به شکل ویژه مورد توجه قرار داشته باشد .
این مقام ارشد زندانهای خوزستان همچنین به آسیب‌شناسی رفتارهای مجرمانه در زندان و هنجار شکنی ها و رفتارهای خشن زندانیان خاص و خشن و آسیب ساز نیزز اشاره کرد و افزود : این امور باید به صورت علمی انجام شود تا بتواند ضمن کاهش آسیب های رفتاری از تسری واکنش های ناهنجار در بین سایر زندانیان نیز ماهیت پیشگیرانه داشته باشد.
مدیر کل زندانهای خوزستان همچنین با اشاره به فرا رسیدن سال نو خواستار اتخاذ برنامه های نشاط افزا و نوروزی و اجرای ویژه برنامه ها و آیین های معنوی و دینی آنن برای سربازان – زندانیان و پرسنل کادر و شیفت در محورهای مختلف شد و خاطرنشان ساخت: محیط با نشاط قطعا برای خدمت‌رسانی و تأثیرپذیری آموزه های اصلاحی و تربیتی مناسب تر خواهد بود.
رضا پوستچی همچنین با اشاره به توفیقات و جهش بالا در حوزه خدمات ستاد دیه و انجمن حمایت از زندانیان استان، از حجت الاسلام قدرت هاشم نیا مدیرعامل اینن مجموعه ها تقدیر نمود و گفت: روئسای زندان‌ها و مسئولین مرتبط در ستاد اداره کل باید هر تدبیر را که می‌توانند برای تقویت انجمن حمایت زندانیان به انجام برسانند زیرا بازخورد خدمات ستاد دیه و به ویژه انجمن حمایت از زندانیان به توسعه خدمات حمایتی از زندانی و خانواده های محروم آن ها و همچنین توانمندسازی عرصه خدمات اصلاحی و تربیتی برای زندانیان در زندانها می انجامد .
وی در خاتمه بر ضرورت توجیه مستمر زندانیان با حقوق شهروندی و تکالیف متقابل آنها پیرامون این امر تاکید کرد و گفت : زندانیان با این توجیه می توانند ضمن رفتارهایی بهنجار در دوره تحمل کیفر- از خدمات و فرایندهای آموزشی و تربیتی اثرگذاری بیشتری داشته باشند .
گفتنی است در ادامه این جلسه معاونان و جمعی از روسای ادارات ستادی و زندان‌ها به ارائه گزارشاتی در راستای حوزه های مرتبط پرداختند که مدیر کل زندانهایی استان نیز در مقام جمع بندی و پاسخگویی راهکارهای لازم را برای توسعه روند اجرای اولویت‌های دهگانه سازمانی و برنامه ها و سیاست های ابلاغی استان، ترسیم و ابلاغ کرد.

شورای اداری

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*