رنگ آمیزی جداول خیابان ها توسط زندانیان رأی باز مجتمع حرفه آموزی ایلام

به گزارش روابط عمومی زندانهای ایلام – با رایزنی مسئولین مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی ایلام ، زمینه اشتغال تعدادی از زندانیان رأی باز فراهم شد.
علی نوراحمدی رئیس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی اذعان داشت: زمینه اشتغال تعدادی از زندانیان رای باز فراهم گردید و طی یک ماه گذشته بسیاری از بلوارهای سطح شهر رنگ آمیزی شد.نور احمدی گفت: این اقدام ارزشمند که در آستانه سال نو در حال انجام است با انعقاد قرارداد همراه بود و درآمد حاصل از این کار به حساب بانکی زندانیان واریز می گردد.
نوراحمدی با اشاره به فعالیت های مهم و تاثیرگذار اشتغال و حرفه آموزی ، تصریح کرد: یکی از فرایندهایی که بخش بزرگی از اصلاح و تربیت زندانیان را شامل می شود، اشتغال در داخل و خارج از زندان برای زندانیان است.وی افزود: در مقابل اشتغال مساله بیکاری مطرح است که خود یکی از عوامل بروز جرم و بزهکاری است.نوراحمدی ادامه داد: توسعه فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی در سطح زندان می تواند زمینه بازگشت سالم و همچنین بازسازی شخصیتی زندانیان را فراهم آورد.
رئیس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی گفت: وجود منبع درآمدی برای زندانیان و خانواده های آنان می تواند هم اقدام موثری در راستای کاهش ناهنجاری های زندانیان باشد و هم دلگرمی برای خانواده های آنان که دچار آسیب های اجتماعی نگردند. وی  از اشتغال به عنوان مقوله ای هدفمند در پرکردن اوقات فراغت زندانیان یاد کرد و افزود: اشتغال بر سلامت روان انسان تاثیر مثبتی دارد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*