گردهمایی مددکارن زندانهای کردستان برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اولین گردهمایی مددکاران زندانهای کردستان با حضور معاون سلامت اصلاح و تربیت و مدیرعامل ستاد دیه کردستان برگزار شد.

در این گردهمایی که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید مددکاران زندانها به بیان دست آوردها و مشکلات خود در سال ۹۵ پرداخته و در ادامه اقدام  به بحث و تبادل نظر پیرامون ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات مددکاری در مراکز اصلاحی و تربیتی استان نمودند.

جهانگیری معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از عملکرد مددکاران زندانهای استان در سال گذشته گفت: در تعالیم دینی ما شغل مددکاری دارای ارزش و جایگاه خاصی می باشد چراکه اهداف این شغل در راستای بازکردن گره از مشکلات مردم آسیب دیده می باشد.

جهانگیری با اشاره به تفاوت های موجود میان مددکاری در زندان و سایر دستگاه ها بیان داشت: مخاطبان مددکاران در زندانها مددجویانی هستند که در بند هستند و این فرصت از آنها گرفته شده است که بتوانند خودشان پیگیر مشکلاتشان باشند و این امر مهم را مددکاران عهده دار می باشند که این مهم اهمیت و جایگاه مددکاران در مراکزی همچون زندان را دو چندان می کند.

معاون سلامت اصلاح و تربیت زندانهای کردستان مددکاران را در صف مقدم زندانبانی اسلامی و حلقه ای مهم از زنجیره اصلاح و تربیت در زندانها دانست و در این باره گفت: مددکاری در حقیقت یک شغل نیست بلکه یک رسالت مهم و انسانی بوده و مددکاران می بایست با درک این وظیفه خطیر و با انگیزه هرچه تمام در جهت انجام دقیق وظایف خود گام های موثر بردارند.

جهانگیری با تاکید بر این موضوع که رویکرد اجتماعی مددکاران زندانها نباید به فراموشی سپرده شود افزود: در حال حاضر مددکارن بیشتر پیرامون رسیدگی به مشکلات قضائی زندانیان فعالیت می نمایند اما در آن سوی قضیه بر اساس دستورالعمل های سازمانی و شرح وظایف مددکاران در آیین نامه، آنان نباید نسبت به نقش مهم خود در ارائه خدمات اجتماعی به مددجویان غافل شوند.

وی در ادامه سخنان خود مددکاران را در افزایش ضریب امنیت زندان بی تاثیر ندانست و بیان داشت: چنانچه مددکاران در زندانها وظایف خود را به درستی انجم دهند و حس رضایتمندی نیز در زندانیان به وجود آید قطعا آرامش و امنیت محسوسی در زندان به وجود خواهد آمد.

محمد خسروی معاون اداری و مالی زندانهای کردستان و مدیرعامل ستاد دیه استان نیز دراین جلسه ضمن خیرمقدم به حاضرین، گفت: نتایج حاصل شده از بررسی آمارهای سال ۹۵ و ۹۴ حاکی از آن است که میزان رضایت شکات در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۶ بیش از ۸۰ درصد افزایش داشته است که این موضوع نشان دهنده آن است که مددکاران زندانهای استان در حوزه خدمات رسانی به زندانیان جرائم غیرعمد نیز عملکرد مثبتی را از خود برجای گذاشته اند.

مدیرعامل ستاددیه کردستان همچنین ارتباط بیشتر مددکاران با شکات پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد را خواستار شد و اظهار داشت: سال گذشته شکات پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد با گذشت بیش از پنج میلیارد تومان از مطالبات خود زمینه آزادی تعدادی از این دسته از مددجویان را فراهم آوردند.

خسروی تسریع در امر ارسال پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد به ستاد دیه استان را بی تاثیر از کاهش میزان جمعیت کیفری زندانهای استان ندانست و تاکید نمود: چنانچه پرونده های زندانیان جرائم غیرعمد در سریعترین زمان ممکن به ستاد دیه استان برسد قطعا در روند آزادسازی آنان نیز تاثیر مثبت خواهد داشت.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*