جلسه ستاد اقامه نماز زندانها استان مرکزی با حضوردبیر ستاد اقامه نماز استان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان مرکزی به منظور ایجاد تفاهم ، تعامل و همکاری هر چه بیشتر فی مابین اداره کل زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی و ستاد اقامه این استان جلسه مشترک مدیر کل زندانها و دبیر ستاد اقامه نماز برگزار شد.


در ابتدای این جلسه دبیر ستاد اقامه نماز زندانهای استان با ارائه گزارش اجرای مصوبات جلسه قبل به تشریح روند برنامه های این ستاد در زندانهای استان پرداخت .
در این نشست« فلاحتی مطلق » مدیر کل زندانهای استان مرکزی ضمن تقدیر از همکاری نزدیک و صمیمانه مجموعه ستاد اقامه نماز استان با اداره کل زندانها با اشاره به تاکیدات و سفارشات پیشوایان و بزرگان شرع مقدس اسلام به اهمیت جایگاه فریضه آسمانی نماز گفت : طی سالهای گذشته تعامل و همکاری بسیار خوبی بین این دو مجموعه به منظور ارائه خدمات فرهنگی و مذهبی به زندانیان که با هدف اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه آنها به زندگی اجتماعی انجام میگیرد وجود داشته است اما نکته مهم و قابل توجه دراین حوزه توسعه اقدامات عملی و واقعی با رویکرد اثر گذاری هر چه بیشتر و نتیجه بخشی اقدامات انجام شده و پرهیز از ارائه امار و گزارشتان غیر واقع است .
مدیر کل زندانهای استان مرکزی همچنین با تشریح فلسفه وجودی نماز و اثرات این فریضه مقدس از نظر جسمی ، معنوی و روحی در انسان با توجه به دقت در برنامه ریزی اجرایی این امر آسمانی از نظر زمان بندی و شیوه اقامه همه این حکمتها را بخشی از اثرات پیشگیرانه و نزدیک کننده به فلسفه واقعی آن که همان اتصال به مبداء هستی و مبنع خیر و نیکی ونهایتاً فلاح و رستگاری انسان عنوان نمود .
علی عباس فلاحتی مطلق در پایان با انتقاد از عدم توجه برخی دستگاه های مرتبط با حوزه فعالیتهای فرهنگی و تربیتی زندانها با توجه به بسیاری کمبودها و نقایص موجود فراهم شدن زمینه های لازم در حوزه فضای فیزیکی، تجهیزات، ظرفیتها و امکانات مورد نیاز جهت اجرای برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانیان به عنوان بخشی از جامعه انسانی و شهروندان کشور را از ضرروتها و اولویتهای اصلی این اداره کل اعلام نمود .
در ادامه این جلسه رودبارانی دبیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی ضمن تقدیر از مجموعه زندانهای استان در انجام فعالیتهای گسترده، اقدامات شاخص و اثر بخش در حوزه ارتقاء و توسعه فرهنگ اقامه نماز که با هدف کمک به نجات انسانهای به خطا رفته و تلاش در جهت رفع بخشی از مشکلات آسیب دیدگان اجتماعی در زندان صورت میگیرد به بیان اهمیت جایگاه فریضه نماز از دیدگاه پیامبر اکرم(ص) با عناوینی همچون نماز و فلسفه خلقت، نماز و فلسفه رسالت ، و نماز و فلسفه ظهور پرداخت.
دبیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی همچنین با تشریح اثرات پیشگیرانه نماز در حوزه آسیبهای اخلاقی و اجتماعی نماز را دافع و مانع بروز و وقوع معضلات و بزهکاریهای اجتماعی عنوان نمود .
رودبارانی در پایان با اشاره به سختیهای خاص کار با هنجار شکنان جامعه را که در راستای اصلاح و تربیت آنها انجام میشود نوعی جهاد برشمرد و استمرار و تنوع آموزشها و برنامه های اجرایی با تلاش و دقت نظر بیشتر روحانیون زندانهای استان را بر افزایش سطح کمی و کیفی این فعالیتها موثر عنوان نمود .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*