بازدید مدیرکل زندانهای کردستان از زندان مریوان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای کردستان اسحاق ابراهیمی مدیرکل زندانهای این استان از زندان مریوان بازدید نمود.

در این بازدید که سرپرست اداره حفاظت اطلاعات و همچنین فرمانده یگان حفاظت زندانهای استان نیز وی را همراهی می نمودند، ضمن حضور در قسمت های مختلف این مجموعه، فعالیت های اصلاحی و تربیتی را نیز مورد بررسی قرار دادند.

مدیرکل زندانهای کردستان در دیدار با مددجویان زندان مریوان با اشاره به اهداف زندانبانی اسلامی گفت: شما مددجویان حضور در زندانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به مانند توفیقی اجباری دانسته و با استفاده صحیح از امکاناتی که در این مجموعه برایتان فراهم شده باید درباره اشتباهات گذشته خود اندیشیده و به این ترتیب برای حضور سعادتمندانه خود در جامعه برنامه ریزی کنید.

ابراهیمی توسعه هرچه بیشتر برنامه های اشتغالزایی و حرفه آموزی در میان مددجویان را خوستار شد و افزود: متاسفانه یکی از دلایل مهم وقوع جرم در جامعه بیکاری و عدم اشتغال می باشد و بر این اساس نیز یکی از مهم ترین برنامه های زندانهای استان  همچون گذشته می بایست توجه به این مقوله در میان مددجویان باشد.

مدیرکل زندانهای کردستان با اشاره به کسب بیش از ۲۷۵ گواهینامه مهارت توسط مددجویان زندان مریوان در سال ۹۵ افزود: یکی از اقدامات مهم زندانهای استان کمک به حرفه آموزی مددجویان در مدت زمان تحمل حبس می باشد که این موضوع ضمن اینکه کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در این مراکز را در پی دارد از سوی دیگر موجبات ایجاد شغل برای آنان پس از آزادی و همچنین کاهش آمار بازگشت مجدد به زندان را سبب خواهد شد.

وی توجه به حقوق شهروندی مددجویان را ضروری دانست و گفت: توجه به کرامت انسانی زندانیان یکی از مهمترین اهداف زندانبانی اسلامی میباشد که در صورت توجه به این مهم قطعا اثرگذاری سایر برنامه های اصلاحی و تربیتی نیز دوچندان خواهد شد.

این مقام مسئول در بازدید خود از برنامه های فرهنگی و تربیتی در زندان مریوان بیان نمود: سیاست های اصلاحی و تربیتی سازمان بر اساس برنامه های فرهنگی بنا شده است و این مهم حاکی از رسالت مهم و دشواری است که مسئول این حوزه در زندانها عهده دارمی باشند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*