مدیرکل اداره ی زندان های استان در دیدار با دادستان مرکز جدید یزد تاکید کرد؛ تحقق برنامه های کاهش جمعیت کیفری زندان ها با همدلی و همراهی مجموعه ی قضایی ممکن می گردد

مدیرکل زندان های استان یزد با دادستان جدید مرکز استان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ ذوالفعلی نژاد در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از وضعیت زندان های استان یزد و تقدیر از عنایات مجموعه قضایی استان به زندان ها، در بهره مندی زندانیان از امتیازات حقوقی و قوانین مربوطه را خواستار شد.

مدیرکل زندان های استان یزد با بیان آمار زندانیان و لزوم توجه بیشتر به مباحث کاهش جمعیت کیفری زندان ها اظهار داشت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری، ریاست محترم قوه قضاییه و همچنین ریاست محترم سازمان زندان ها بوده و دستورالعمل های مختلفی در راستای اجرا و تحقق این هدف صادر، که در حال اجرا است.

ذوالفعلی نژاد افزود: برای تحقق کاهش جمعیت کیفری زندان ها، همچون گذشته نیازمند حمایت های دستگاه قضا هستیم و امیدواریم در سال جدید با همت و همدلی بیشتر در این زمینه قدم های موثر و مثبتی برداریم.

وی در ادامه تعیین تکلیف زندانیان محکوم افاغنه را خواستار شد و گفت: اگر بتوانیم با مکاتبات و راهکارهای مناسب و قانونی، درخصوص انتقال مددجویان محکوم افاغنه اقدام کنیم، قدم مهمی در راستای کاهش جمعیت کیفری زندان ها و کاهش آسیب های مربوط به تردد و مهاجرت خانواده آنان برداشته ایم.

علی اکبر شمس، دادستان جدید مرکز استان نیز در این نشست ضمن ارائه قول مساعد درخصوص تحقق درخواست های مدیرکل زندان های استان در رابطه با مشکلات این مجموعه اظهار داشت: فعال تر کردن شورای طبقه بندی زندان و همچنین استفاده از ظرفیت های این شورا می تواند در کاهش جمعیت کیفری و تحقق بخش مهمی از اهداف آن اداره کل موثر باشد.

علی اکبر شمس افزود: استقرار قاضی ناظر زندان در ندامتگاه و دسترسی آسان تر مددجویان به قاضی ناظر ،  از اقداماتی است که در دست اجرا است که با اجرایی شدن این موضوع نیز، مشکلات قضایی مددجویان سریعتر از گذشته بررسی خواهد شد.

وی در پایان نیز ایجاد تعامل و همکاری بیش از پیش مجموعه های قضایی با زندان های استان را در جهت حل مسائل و مشکلات مددجویان لازم و ضروری دانست.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*