آیین تکریم ومعارفه مدیر ندامتگاه کرج برگزار شد

آیین تکریم ومعارفه مدیرندامتگاه کرج با حضور شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز، معاونین  ایشان ، میر غفاری رئیس کل  محاکم عمومی و انقلاب کرج  ، و روسای محترم دادگستری شهرستانهای تابعه استان ، مدیران انجمن های  حمایت از زندانیان و مدیر عامل ستاددیه و جمعی از مقامات قضاییه استان جبار باقری مدیر کل زنداهای استان البرز معاونین ایشان وکارکنان زندانهای استان البرز برگزار شد .

در ابتدای این مراسم جبار باقری مدیر کل زندانهای استان البرز  طی سخنانی گفت :  امروز رویکرد نظام زندانبانی بر پایه اصلاح و تربیت است نه پلیسی  و امنیتی صرف ، گذشته های دور برای کنترل زندانی در اولویت ساخت  سویت  انفرادی بود ولی امروز می بینیم پایان سال رئیس زندان به جای حضور در جمع خانودگی  در کنار سفره هفت سین زندانیان عید خود را جشن می گیرد.

وی افزود : امروز دغدغه خاطر زندانی و خانواده وی دغدغه خاطر مسئولین نیز هست و و مراکز حمایتی تشکیل شده است تا به آنها کمک شود که در همین استان البرز در طول سال ۹۵با نظارت و دستور دادستان محترم آقای شاکرمی و انجمن حمایت زندانیان کرج  باپردخت  ۲۰۰ میلیون تومان ۳۵ نفر زندانی آزاد شدند . زندانیانی که از رفتار قبلی خود پشیمان و تادیب شده بودند و همینطور ستاد دیه نیزبا  کمک های حمایتی خوبی که ارائه نموده در سال ۹۵ ۳۵۷نفر از زندان آزاد شده اند و خیرین مردمی که واقعاً اقدامتشان وصف پذیر نیست .


در کنار فعالیت های اصلاحی و تربیتی و حمایتی نیز اقدامات امنیتی نیز پررنگ و معنادار است در سال ۱۳۹۵ بیش از۲۰هزار نفر از زندانیان به مراجع قضایی و مراکز بهداشتی درمانی و غیره بدون هیچ حادثه ای  اعزام و بدرقه  شده اند.

مدیرکل زندانهای استان البرز زندانبانی را از مشاغل سخت و حساس در جامعه دانسته و اظهار داشت : هر آنچه یک شهروند در خارج از زندان به آن نیاز دارد  زندانی نیز که در زندان ساکن است به آن نیاز دارد، سه وعده غذا در روز، استحمام،  آب گرم، انجام فرائض دینی و مذهبی و سایر نیازها که باید طبق برنامه و درزمان خاص خود انجام شود .

وی افزود : آقای حسینی مدیر ندامتگاه کرج از آن دسته از مدیران موفقی است که توانست به خوبی تمامی برنامه های پیش رو را به سرانجام برساند و تغییرات بنیادی در رفتار زندانیان و مجموعه کاری خود ایجاد نمود واثرات خوبی از خود بر جای گذاشت، که قدردان ایشان هستم از مهمترین اقدامات ایشان مرمت و ایجاد فضاهای بهداشتی و درمانی ، مرمت و بازسازی ارتقای ضریب امنیتی زندانها و چندین مورد از فعالیتهای عمرانی که در پرونده درخشان ایشان همیشه باقی خواهد ماند .

وی در ادامه ایرج فتاحی را به عنوان مدیر ندامتگاه کرج معرفی نمود و اظهار داشت: آقای فتاحی از نیروهای شناخته شده سازمان زندانها می باشد وی از سال ۱۳۶۸ در سمت های مختلف مشغول به فعالیت بوده اند نشانه خوب عملکردی  در پرونده کاری خود دارند و امیدواریم در این ندامتگاه نیز شاهد اقدامات موثر ی از ایشان باشیم.


هیات نظارتی ،  اقدامات انجام شده را “مطلوب   ” ارزشیابی نموده اند

حاج رضا شاکرمی دادستان مرکز استان البرز به عنوان دومین سخنران این مراسم گفت : هیات نظارتی که  طرف دادستان کل کشوربه منظور بررسی وضعیت زندانهای کرج اعزام شده بودند نتیجه اقدامات صورت گرفته در استان البرز بسیار مطلوب  ارزیابی نمودند که باعث افتخار دستگاه قضایی استان البرز گردید که این موفقیت ارزشمند را به برادر و دوست خوبم مدیر کل محترم آقای باقری و تیم همراه ایشان به خصوص آقای حسینی  تبریک گفته و تشکر می نماییم و قدردان زحمات روسای هر دو زندان هستیم .

وی افزود : اصلاح رفتار و تغییر رفتار حتی برای افراد عادی که بزهکار هم نیستند کاری زمان بر و سخت است چه برسد به افرادیکه بعضاً جرم ورفتار ضد اجتماعی در آنها نهادینه شده است و این وظیفه مهم تهذیب اخلاق به شما زندانبانان سپرده شده است و این اعتماد جامعه است به شما .

دادستان مرکز استان البرزدوفرایند مهم جامعه پذیری و کنترل اجتماعی از فرایندهای مهم انطباق هر شخصی  با محیط اجتماعی دانسته و تصریح نمود : جامعه پذیری جزء وظائف نهادهای اجتماعی و کنترل اجتماعی جزء وظایف شما زندانبانان است .

شاکرمی در ادامه به اصل شخصی بودن مجازاتها اشاره نموده و یادآور شد : در علم جرم شناسی به اصل شخصی بودن مجازات ها اشاره شده است اما هم اکنون در عمل بلافاصله که سرپرست خانواده وارد زندان می شود خانواده وی دچار مشکل شده و آنها هم در این مجازات شریک می شوند هر چند وجود نهادهای حمایتی همچون انجمن حمایت از زندانیان تا حدودی توانسته است این تاثیر و تاثر را کم کند اما بدون مشارکت اجتماعی امکان صدردصدی آن وجود نخواهد داشت .

وی در خاتمه از خدمات بسیار ارزشمند سید مجتبی حسینی مدیر ندامتگاه کرج تشکر و قدردانی نمود و اظهار داشت : آقای حسینی ، اقدامات ارزشمند شما در زندان کرج در تمامی ابعاد باعث افتخار ما شده است اقدامات موثر انجام شده در این زندان نتایج بسیار خوبی در جامعه در پی داشته است و بنده از طرف خودم و همکارانم قدردان شما هستم و همچنین امیدوارم آقای فتاحی هم راه شمارا براساس برنامه ای که داشتید پی گیر و دنبال نماید و آرزوی موفقیت برای ایشان دارم .

گفتنی است در ادامه حکم مدیر کل زندانهای استان البرز جهت ایرج فتاحی به عنوان مدیر ندامتگاه کرج خوانده شد و از زحمات سید  مجتبی حسینی با اهدای تندیس خدمت و لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد .

آقای حسینی

[

آقای فتاحی


Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*