بازدید اعضای ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانهای استان از فعالیت های زندان زاهدان

با هدف ارزیابی نقاط قوت و ضعف زندان ها و در اجرای برنامه عملیاتی مصوب سازمان و طی برنامه ریزی های دبیرخانه ستاد پیشگیری و کاهش آسیب اداره کل ، اعضای ستاد پیشگیری و کاهش آسیب رفتار های پرخطر زندان های استان با حضور در زندان مرکزی زاهدان از چگونگی انجام امور ، فضا و اماکن و فعالیت های مختلف در این زندان بازدید نمود ند .
در حاشیه این بازدید روسای دوایر ستادی زندانهای استان با واحد های ذیربط در زندان جلساتی برگزار و مشکلات و موانع انجام امور را بررسی و پیشنهادات و نظرات خویش را مطرح نمودند .
پس از نماز ظهر و عصر نیز جلسه مشترک ستاد پیشگیری و کاهش آسیب رفتار های پرخطر زندان های استان با کمیته کاهش آسیب زندان زاهدان جهت جمع بندی بازدیدها و اتخاذ تصمیمات لازم برای بهبود فعالیت ها تشکیل شد .
معاون سلامت ، اصلاح و تربیت زندان های استان در این جلسه با ذکر توفیقات زندان زاهدان در زمینه فرهنگی گفت : جهت انجام بهتر و مطلوب برنامه های حوزه سلامت و اصلاح و تربیت نیاز به مشخص بودن فرد معین به عنوان متولی این حوزه در زندان ها می باشد که هماهنگی بین واحدها را انجام دهد .
دکتر ناصر سلیمانی ادامه داد : روسای اندرزگاه به عنوان مسئول مستقیم اندرزگاه ها، باید مشارکت بیشتری در برنامه های مختلف در اندرزگاه ها داشته باشند و هم در اجرای آن و هم نظارت بر فعالیت ها تاثیرگزار باشند .
وی در ادامه به نقش مددکاران اشاره کرد وگفت: مددکاری کار ارزشمندی است که حضور مددکار می تواند آرامش خاطر را برای مددجو به ارمغان بیاورد و امیدوار به رفع مشکلاتش باشد. لکن مددکار برای انجام وظایف خود نیاز به فضای فیزیکی استاندارد و مناسب دارد که باید اقداماتی که در این زمینه انجام شده سرعت بیشتری پیدا نماید .
معاون اداری و مالی زندان های استان نیز در جلسه جمع بندی بازدید ستاد کاهش آسیب از زندان زاهدان گفت : جهت انجام هرچه بهتر امورات و برنامه های زندان نیاز به ارزیابی صحیح و رصد مناسب فعالیت های کارکنان است تا بر اساس این ظرفیت تصمیم گیری شده و در مواردی که نیاز به توانمندی است نسبت به آموزش ، ایجاد انگیزه و توانمندی پرسنل برنامه ریزی صورت گیرد .
غلامرضا مهویدی افزود : در حال حاضر پروژه های بزرگی در زندان در حال انجام است که هدف از آنها ایجاد فضای مناسب برای انجام مناسب برنامه ها و مشارکت بیشتر مددجویان در فعالیت های اصلاحی و تربیتی است و به جهت تسریع در تکمیل این پروژه ها ستاد اداره کل مساعدت فراوانی داشته و کماکان پشتیبانی و حمایت خواهد کرد .
مدیر زندان مرکزی زاهدان نیز در این جلسه با بیان گزارشی از فعالیت های زندان زاهدان در سال گذشته از حضور اعضای ستاد کاهش آسیب قدر دانی نمود و گفت : حضور اعضای ستاد اداره کل ، روسا و کارشناسان دوایر اداره کل و اعضای ستاد کاهش آسیب استان در زندان و بیان نظرات آنها کمک شایانی به بهبود روند اجرای امور در خواهد داشت چرا که فعالیت ها و موانع را از نزدیک مشاهده می کنند و با هم فکری و هم اندیشی برنامه ریزی لازم انجام می شود .
محمد حسین خسروی با تاکید بر جایگاه نیروی انسانی افزود : نیروی انسانی مهمترین و ارزشمندترین سرمایه هر سازمان است و باید بر ای نگهداشت و ایجاد انگیزه در او برنامه ریزی شود چرا که همه ابزار و امکانات موجود بدون نقش آفرینی نیروی انسانی تاثیرگزار نخواهد بود .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*