زندان اسفراین

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در بازدید از زندان اسفراین : کاهش جمعیت کیفری در زندانهای خراسان شمالی مشهود است

در راستای اجرای سیاستهای کلان قوه قضائیه در رسیدگی به وضعیت زندانیان ، اهتمام در کاهش جمعیت کیفری و رسیدگی به حقوق شهروندی زندانیان ، حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی و حجت الاسلام امانی رئیس شورای حل اختلاف استان در معیت پژمان پروین مدیر کل زندانها از زندان اسفراین بازدیدو وضعیت قضایی مددجویان این زندان را در دیداری چهره به چهره بررسی نمودند.

زندان اسفراین

در جریان این بازدیدکه از قسمت های مختلف زندان اسفراین انجام گرفت، بازدید کنندگان ضمن مشاهده فرایند ارائه خدمات اصلاحی و تربیتی، مددکاری،آموزشی و حرفه آموزی به مددجویان ،وضعیت قضائی آنان نیز مورد بررسی قرار دادند.
پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان که بازدید کنندگان را همراهی می کرد با اشاره به سیاستهای سازمانی مبنی بر کاهش جمعیت کیفری زندانها ، سیر نزولی موجودی زندانیان را در سایه سار تعامل مثبت و سازنده با مراجع قضایی دانست و اظهار داشت : با اقدامات حمایتی صورت گرفته در زندانهای استان موجودی زندانیان در مبحث جرائم غیر عمد ۵۰ درصد کاهش داشته است . وی نبود زن زندانی جرائم غیر عمد و نیز منفی بودن این آمار در کانون اصلاح و تربیت را نشانه این همدلی و همراهی دانست .
حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به کاهش جمعیت کیفری زندانهای استان و شهرستان اسفراین تصریح کرد ؛ جمعیت کیفری زندانها در هر فصلی نسبت به گذشته کاهش داشته است و این موضوع نتیجه تلاش مسئولین زندانها و همکاران قضایی در استفاده از تمهیدات قانونی بوده است .

زندان اسفراین

رئیس شورای قضایی و حقوق شهروندی استان ضمن تقدیر از مدیر کل و مسئولین زندانهای استان اقدامات ارزشمند در زندان اسفراین را ستود و توجه به کرامت انسانی را بارز ترین اقدام در ارائه خدمات اصلاحی و تربیتی در این زندان دانست .
استفاده از تاسیسات قانونی در جهت کمک به زندانیان ازدیگر مواردی بود که رئیس کل دادگستری خراسان شمالی مورد تاکید قرار داد .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*