گردهمایی مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای مازندران
گردهمایی مسئولین فرهنگی و ائمه جماعات زندانهای مازندران

آموزش هدفمند نماز، احکام و قرآن در زندانها یک ضرورت الزامی است

مدیرکل زندانهای استان مازندران در نشست مسئولین فرهنگی زندانها بر ضرورت آموزش هدفمند نماز ، احکام و قرآن در زندانها تأکید کرد

 

علی اکبر غفاریان مدیرکل زندانهای استان مازندران در جمع ائمه جماعات و مسئولین فرهنگی زندانهای مازندران گفت: رسالت ما در سازمان زندانها تأمین امنیت و اصلاح و تربیت است .

وی تصریح کرد، اصلاح و تربیت در زندانها از اولویت برخوردار است و اگر زندانیان در زندانها اصلاح و به عنوان یک عضو مسئول و دلسوز و مورد اعتماد وارد جامعه شود، کار بزرگی است.

غفاریان با بیان اینکه از نظر مذهب مجرم بلافطره نداریم و خداوند متعال سرشت انسان را پاک آفریده است و شرایط محیطی و اجتماعی باعث خطا کاری انسانها می شود و با تعالیم مذهبی می توان نسبت به تهذیب نفس و اصلاح مجرمین اقدام کرد.

مدیرکل زندانهای استان مازندران در این نشست بر اقامه نماز یومیه به صورت جماعت و رعایت نظم و انضباط و عدم تشکیل جلسات اداری در زمان اذان و اقامه نماز تأکید کرد.

ضرورت آموزش هدفمند و نتیجه بخش نماز و احکام و بیان مسائل دینی و مذهبی در بین الصلاتین و همچنین سخنرانی کوتاه و موثر از جمله تأکیدات مدیرکل زندانهای استان مازندران در این جلسه  بود.

علی اکبر غفاریان اجرای امر به معروف و نهی از منکر از سوی روحانیون و ائمه جماعات زندانها را یک رکن اصلاحی و تربیتی خواند و بیان کرد، توجه به این فریضه الهی و استمرار آن مطمئناً نتیجه بخش خواهد بود.

وی اظهارداشت، جشنواره های هنری و مسابقات قرآنی و کتابخوانی در زندانها باید با بهره گیری از تمام ظرفیتها اجرا و بازدهی مطلوب داشته باشد، به طوری که آثار تولیدی قابلیت ارائه به جامعه هنری باشند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*