مدیرکل زندان های استان یزد: رعایت استانداردهای لازم بهداشت و درمان، لازمه تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی است

مدیرکل زندان های استان یزد در نشست مشترک با مسئولین بهداشت حرفه ای سازمان زندان ها و بنیاد تعاون زندانیان کشور گفت: رعایت استانداردهای لازم بهداشت و درمان لازمه تحقق اهداف اصلاحی و تربیتی است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رضا ذوالفعلی نژاد در نشست مشترک با مسئولین بهداشت حرفه ای سازمان زندان ها و بنیادتعاون زندانیان کشور گفت: مهمترین نگاه زندانبانی اسلامی، تلاش برای بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه است که در کنار ابعاد امنیتی زندانبانی همواره مورد تاکید می باشد.

وی افزود: زندان در همه تاریخ وجود داشته ولی چیزی که زندان های کشور ما را متفاوت و متمایز با سایر زندان ها در تاریخ کرده است، تغییر نگرشی است که به برکت جمهوری اسلامی، پس از انقلاب حاصل شده و امروز شیوه های اصلاحی و تربیتی جایگزین زندانبانی پلیسی شده است.

ذوالفعلی نژاد ادامه داد: بسیاری از مددجویان در بدو ورود به زندان، مشکلات جسمی دارند که درمان آنها به همراه تقویت روحی و روانی آنها، مقدمه ای مهم برای اصلاح و تربیت است و پس از آن می توان فعالیت های آموزشی اثرگذاری برای زندانیان داشت و اشتغال و حرفه آموزی را توسعه داد.

مدیرکل زندان های استان یزد اظهار داشت: یکی از مسائل مهم و مورد تاکید سازمان زندان ها در بحث اشتغال زندانیان، سلامت و ایمنی کار مددجویان و بهداشت حرفه ای مجموعه های کارگاهی است که در خوشبختانه در محیط های کارگاهی و اشتغال زندانیان استان یزد، استانداردهای لازم در حد توان رعایت شده است.

وی با اشاره به حساسیت بالای بهداشت زندانیان گفت: اگر به بهداشت زندانیان توجه لازم نشود، قطعا مشکلات بزرگی در این مجموعه ها پیش خواهد آمد فلذا در کنار همه اقدامات تربیتی و آموزشی، بحث بهداشت را مورد تاکید و با حساسیت ویژه پیگیر هستیم.

در ادامه مسئول بهداشت حرفه ای سازمان زندان ها به بیان نقطه نظرات خود درخصوص ارتقاء بهداشت حرفه ای در زندان های استان پرداخت.

گفتنی است معاون سلامت، اصلاح و تربیت و کارشناسان اداره بهداشت و درمان زندان های استان و همچنین مدیرعامل و کارشناس بنیادتعاون زندانیان یزد نیز در این نشست حضور داشتند و به بیان راهکارهای خود در این خصوص پرداختند.

2 3 4 5

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*