نشست صمیمی مدیر کل زندان های همدان با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان همدان

حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان در نشست  صمیمی با مدیر کل فنی و حرفه ای آموزش  استان همدان و روسای زندان های تابعه و روسای اداره آموزش فنی و حرفه ای در راستای اهداف اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان ها براجرای گسترش دوره های جدید و به روز  برای  توانمند سازی زندانیان  زندان های استان همدان تاکید کرد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،نشست صمیمی برای  اجرای برنامه های آموزشی و فنی و حرفه ای ویژه زندانیان زندان های استان  و گسترش دوره های آموزشی زندانیان  با حضورحسن محمد یاری مدیر کل زندان های استان ،علیرضا مهرابی مدیر کل  آموزش فنی و حرفه ای استان همدان ، روسای زندان های استان و روسای  آموزش فنی و حرفه ای شهرستان ها   در سالن کنفرانس اداره کل زندان های همدان برگزار شد .

 

محمد یاری مدیر کل زندان های همدان ضمن قدردانی از زحمات مدیر کل ،مسئولان  و مربیان اداره کل فنی و حرفه‌ای استان به ارائه گزارشی از برگزاری کلاس های فنی و حرفه ای در زندان های استان پرداخت و گفت : با توجه به اینکه دوره های حرفه آموزی  در سال های اخیر تکراری می باشد ،خواستار توسعه و تقویت دوره‌های آموزشی فنی و حرفه ای  در رشته‌های جدید که پتانسیل افزایش تولید  و اشتغال حتی در داخل زندان ها را دارند، شد.

مدیر کل زندان های همدان در بخش دیگری از سخنان خود در راستای اهداف اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان ها براجرای گسترش دوره های جدید و به روز  برای  توانمند سازی زندانیان تاکید کرد .

 

محمد یاری در ادامه  از مدیر کل فنی و حرفه ای استان خواستار برگزاری کلاس های تئوری و عملی  بیشتر در رشته های کشت گلخانه ای ،پرورش قارچ و انواع جوشکاری برای زندانیان زندان های استان  شد.

 

 

در ادامه مهرابی مدیر کل فنی و حرفه ای  آموزش استان همدان ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل و کارکنان وی ،با اشاره به همکاری خوب میان رؤسای ادارات فنی و حرفه‌ای شهرستان‌ها و زندان های تابعه، این تعامل را به عنوان مهمترین دلیل نتیجه‌بخش بودن اقدامات آموزشی  بیان کرد و خواستار افزایش این تعامل و همکاری صمیمانه شد .

 

مهرابی در جمع روسای زندان ها و روسای اداره آموزش فنی و حرفه ای استان  خاطر نشان کرد : افرادی که در زندان ها آموزش فنی و حرفه ای را یاد می گیرند بازگشت کمتر به زندان خواهند داشت  و این امر باعث کاهش آمار زندانیان در جامعه می شود.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود آموزش و مهارت آموزی در بین زندانیان زندان های استان را امری تاثیر گذار در کاهش آسیب های اجتماعی بیان کرد .

 

در ادامه  ایجاد تنوع در برگزاری رشته‌های فنی و حرفه‌ای و به ویژه رشته‌های کوتاه مدت دارای بازار کار، نیاز سنجی آموزشی ،تحویل گواهینامه قبل از آزادی زندانیان ،سهولت در ایاب و ذهاب مربیان فنی و حرفه ای ،اندیشیدن تدابیر لازم برای برگزاری دوره های آموزشی برای زندانیان رای باز ،برنامه ریزی لازم برای برگزاری دوره های فنی و حرفه ای ویژه زندانیان بند نسوان، برگزاری دوره های بدون هزینه مربی (استاد –شاگردی ) ودعوت از کار آفرینان در برگزاری همایش ها  از دیگر مواردی بود که مدیر کل فنی و حرفه ­ای استان همدا­­ن در جلسه تاکید و خواستار پیگیری موارد لازم شد .

 

گفتنی است در  این نشست موانع و مشکلات پیش رو در زمینه آموزش فنی و حرفه ای در زندان­ها  و پیشنهادها و راهکارهای مورد نظر مطرح و تصمیماتی در این خصوص اتخاذ شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*