دکتر جهانگیر: انتخابات مظهر اراده مردم و رکن جمهوریت نظام اسلامی است

دکتر جهانگیر در نشست صبح امروزشورای معاونین سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: انتخابات رکن رکین مردم سالاری دینی و یادگار ارزشمند بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید همگان قدر این نعمت را بدانند.

رئیس سازمان زندان ها در سخنانی با تحلیل ساختار انتخابات در جمهوری اسلامی ایران گفت: حضرت امام خمینی(ره) انتخابات را مظهر اراده مردم و زمینه تحقق مردم سالاری دینی می دانست و از اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی بر این امر تاکید ویژه داشتند.

وی اظهار داشت: حضرت امام خمینی (ره) در زمانی بر انتخابات تاکید نمودند که در اوج محبوبیت و اقتدار قرار داشتند و با اینکه مردم ایران با پیروی از ایشان طومار رژیم ستمشاهی را پیچیده بودند با این حال این زعیم عالیقدر و دوراندیش انتخابات را مهرتاییدی بر اراده عمومی مردم قرار دادند.

دکتر جهانگیر در ادامه بیان داشت: انتخابات در ایران مظهر مردمسالاری دینی است و از اولین روزهای پیروزی انقلاب اسلامی در موضوعات مهم از جمله رای به نظام جمهوری اسلامی، انتخابات ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی شهر و روستا همیشه رای مردم تعیین کننده بود و این موضوعی است که در بسیاری از کشورهای منطقه وجود ندارد.

رئیس سازمان زندان ها تاکید کرد: امروز همه ما به پیروی از رهنمودهای مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که همواره بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات تاکید دارند، مکلف هستیم با حضور پرشور در انتخابات ضمن اعلام رای و انتخاب کاندیدای اصلح، در امر اداره کشور مشارکت نماییم.

 

در ادامه این نشست، دستور جلسه قرائت و در خصوص آن بحث و تبادل نظر گردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*