رونق اشتغال و توسعه توانمندیهای فردی و اجتماعی زندانیان در زندانها یک ضرورت است
بازدید مدیرکل زندانهای مازندران از زندان نوشهر

مدیرکل زندانهای استان مازندران : رونق اشتغال و توسعه توانمندیهای فردی و اجتماعی زندانیان در زندانها یک ضرورت است

رونق بخشی اشتغال و توسعه توانمندیهای فردی و اجتماعی زندانیان در زندانها ضرورت دارد و آموزشهای کاربردی باید در زندانها بیشتر مورد توجه قرار گیرد

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، علی اکبر غفاریان مدیرکل زندانهای استان مازندران در بازدید از زندان نوشهر بر اهمیت اشتغال و توسعه توانمندی و مهارتهای فردی و اجتماعی  در زندانها تأکید کرد.

وی ضمن بازدید از بندهای داخلی و گفتگوی صمیمانه با زندانیان و استماع درخواست و پیشنهادات آنان نسبت به بررسی مشکلات مددجویان اقدام نمود.

غفاریان در بازدید از زندان نوشهر فروشگاه عرضه مستقیم تولیدات داخلی زندان و صنایع دستی زندانیان را افتتاح کرد.

مدیرکل زندانهای استان مازندران با اشاره به سیاستهای اصلاحی و تربیتی در زندانها گفت: یکی از راههای تحقق این اهداف ارتقاء خودباوری با توسعه توانمندی و مهارتهای فردی و اجتماعی زندانیان است.

وی افزود، زندانها با اجرای برنامه های آموزشی متعدد در غنی سازی اوقات فراغت زندانیان تلاش می کنند، اما اگر این آموزشها کاربردی و منجر به تولید اثر و یا نتیجه آن به سادگی ملموس باشد، موثر است.

غفاریان زندان نوشهر را با توجه به بافت قدیمی یکی از زندانهای مطلوب و ایده آل در استان مازندران خواند که در زیبا سازی داخلی بندها و فراهم آوردن امکانات آموزشی و تعامل بسیار عالی با مراجع قضایی در جایگاه بسیار خوبی قرار دارد.

وی در ادامه بر اشتغال در زندانها و توسعه کارگاههای کوچک و زود بازده و توجه ویژه در ساماندهی صنایع دستی زندانیان تأکید کرد .

مدیرکل زندانهای استان مازندران تصریح کرد، رونق اشتغال و توسعه توانمندی و مهارتهای فردی و اجتماعی زندانیان در زندان هم باعث خودباوری زندانیان شده و هم بخشی از هزینه های خانواده ها از این طریق تأمین می گردد. /  

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*