جلسه با رئیس کانون وکلای استان مازندران
جلسه با رئیس کانون وکلای استان مازندران

مدیرکل زندانهای استان مازندران : تعامل کانون وکلاء و معاضدتهای قضایی در کاهش جمعیت کیفری زندانها نقش موثری دارد

تعامل کانون وکلای استان مازندران با زندانها و ارائه معاضدتهای قضایی نقش بسزایی در کاهش جمعیت کیفری زندانها دارد و زندانیان بی بضاعت نیازمند وکالت تسخیری هستند

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان مازندران، مدیر کل زندانهای استان به منظور بهره گیری از ظرفیتهای مشاوره ای و معاضدتی کانون وکلای استان مازندران برای زندانیان با رئیس این کانون جلسه برگزار کرد .

 این نشست در جهت ارائه خدمات حقوقی به مددجویان و خانواده هایشان بویژه زندانیان فاقد توان مالی لازم برای اخذ وکیل تدارک دیده شد.

مدیرکل زندانهای استان مازندران به همراه معاون اداره قضایی و مدیر زندان مرکزی ساری در این جلسه حضور یافت.

غفاریان ضرورتهای جلب تعامل و همکاری کانون وکلاء در راستای کمک به مددجویان را با استناد به شاخصهای آماری و ارزیابی های میدانی ارائه نمود.

وی بیان کرد، تعداد قابل توجهی از زندانیان به جهت ماهیت حقوقی و کیفری پرونده هایشان حائز برخورداری از معاضدتهای حقوقی و وکالت تسخیری کانون وکلاء هستند .

غفاریان افزود، در صورت تحقق این امر حدوداً درصد قابل توجهی از جمعیت کیفری زندانهای استان مازندران کاهش می یابد.

وی همچنین بهره اجتماعی این فرآیند را کاهش سطح آسیبهای اجتماعی وارده بر زندانیان و خانواده های انان دانسته و زمینه تقویت و تحکیم بنیان خانواده را فراهم خواهد ساخت.

محمدهادی صفاری رئیس کانون وکلای استان مازندران نیز تمایل مجموعه تحت مدیریت خود را در جهت ارائه خدمات حقوقی به زندانیان متقاضی ابراز کرد .

لازم به ذکر است، در خاتمه مقرر گردید، طرفین مجدانه با ایجاد تعامل سازنده و کاربردی و بررسی راهکارهای مناسب این طرح خیرخواهانه را اقدام نمایند./

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*