شورای اداری اداره کل زندانهای خراسان شمالی

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان:اعتقاد راسخ به خروجی تربیتی راه نیل به اهداف سازمانی است

اولین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زنداهای خراسان شمالی به ریاست مدیر کل و با حضور مسؤلین ستادی و رؤسای زندانها در محل سالن جلسات اداره کل زندانها برگزار و ضمن بررسی اقدامات انجام گرفته در حوزه زندانبانی برنامه های اجرایی آتی نیز تشریح گردید.
در این جلسه پژمان پروین مدیر کل زندانهای استان و رئیس جلسه شورای اداری و برنامه ریزی زندانها در سخنانی با اشاره به انتخابات پیش رو (ریاست جمهوری و شوراهای شهرو روستا) بر مشارکت حداکثری کارکنان و خانواده های آنان در این وظیفه ملی تأکید نمود و از مسؤلین زندانها خواست تا ضمن رعایت دقیق دستور العمل نحوه برگزاری انتخابات در زندانها موجبات مشارکت حداکثری مددجویان را در این عرصه ملی تسهیل نمایند.

شورای اداری اداره کل زندانهای خراسان شمالی

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در ادامه با اشاره به منویات ریاست محترم سازمان زندانها جناب آقای دکتر جهانگیر در نشست با مدیران ستادی و استانی ، به موضوع توجه و صیانت از نیروی انسانی اشاره نمود و اعلام داشت : باید با برنامه ریزی هدفمند از تمام ظرفیت نیروی انسانی در راهبرد اهداف سازمانی بهره ببریم. وی اعلام داشت : رؤسا و مدیران زندانها باید فضایی را فراهم نمایند تا کارکنان در هر رده و سمتی که می باشند حداکثر مشارکت را در تصمیم سازی امور داشته باشند و نقش تسهیلگری خود را را در این زمینه به درستی ایفا نمایند .پروین با تأکید بر استفاده از خرد جمعی و کشف استعدادهای نیروهای فعال و متخصص ، رفع چالش های محیط زندان را در گرو مشارکت فعال نیروی انسانی در امورات جاری دانست و خاطر نشان ساخت: فراهم نمودن فضای نقد، رشد و تعالی مجموعه را به همراه خواهد داشت، لکن نقد باید منصفانه و قابل قیاس واندازه گیری باشد. وی اعلام داشت: ماباید در نقدهای خود وضعیت موجود و گذشته را به درستی مورد تحلیل و مقایسه قرار دهیم تا به رشد و بالندگی مورد نظر دست پیدا نماییم.
رئیس شورای اداری وبرنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی در ادامه خطاب به اعضای جلسه به موضوع انتقال دیدگاهها به کارکنان و واحدهای صف اشاره نمود و اعلام داشت: موظف هستیدتا با برگزاری جلسات راهبردی و تخصصی با واحدهای مختلف در تبیین سیاست های سازمانی کوشا باشید و کارکنان را از تفکرات مدیریت سیستمی موجود مطلع نمایید.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به بروز بعضی رفتارهای غیر متعارف از سوی مددجویان اظهارداشت : مدیریت زندان نیازمند برنامه ریزی دقیق و مدون می باشد و مسؤلین و کارشناسان نباید در برابر رفتارهای غیر متعارف، مشهود در زندان سکوت کنند بلکه وظیفه همگانی است تا با
جدیت بیشتر موضوعات حقوق شهروندی و کرامت انسانی را تا حصول نتیجه لازم پیگیری نماییم. وی اقتدار را لازمه کار زندانبانی دانست.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی ضمن تأکید مجدد بر تلاش در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها وضعیت موجود زندانهای استان را مطلوب ارزیابی نمود و اعلام داشت : موضوع توانمند سازی مددجویان را باید بیشتر مورد لحاظ قراردهیم و کلیه فعالیت های اصلاحی وتربیتی در زندانها اعم از اشتغال و حرفه آموزی،فرهنگی،مددکاری و فعالیت های روانشناختی باید توانمند سازی مددجویان را به همراه داشته باشد تا از بازگشت مجدد آنها به زندان پیشگیری گردد.

شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان

وی خطاب به اعضای شورای اداری و برنامه ریزی استان از آنان خواست تا به خروجی تربیتی که از وظایف ذاتی سازمان زندانهاست اعتقاد راسخ داشته باشند و فعالیت های اصلاحی و تربیتی را بر این محور قرار دهند.
رئیس شورای اداری وبرنامه ریزی زندانهای خراسان شمالی در ادامه با طرح موضوع مسائل بهداشتی و درمانی بر رعایت موضوع بهداشت محیط با توجه به گرم شدن هوا تأکید نمود و اظهار داشت: واحدهای بهداشت ودرمان زندانها باید ضمن رعایت وانجام دقیق امور بهداشتی ودرمانی در میزان مصرف دارو و اقلام بهداشتی اهتمام لازم را داشته باشند.
تأکید بر آزمایش نوبه ای آب مصرفی زندانها،انجام عملیات سم زدایی و گند زدایی به صورت نوبه ای، نظارت بر کیفیت مواد غذایی ارائه شده در فروشگاههای زندانها،و تمهیدات لازم در خصوص بیماران اعزام شده به مراکز بهداشتی ودرمانی از جمله مواردی بود که در این خصوص از سوی مدیر کل زندانها به آن پرداخته شد.
پژمان پروین در ادامه ضمن تشریح جذب اعتبارات تخصیصی به زندانها تا پایان سال مالی اعلام داشت : الحمدالله با پیگیری های فراوان توانستیم اعتبارات خوبی را برای مجموعه زندانها جذب نماییم وی با بیان ریز اعتبارات جذب شده از رشد چشمگیر اعتبارات نسبت به یازده سال گذشته خبر داد و اعلام داشت: پرداخت رفاهیات واضافه کاری به کارکنان در گرو میزان فعالیت و مشارکت آنان درهمراهی و اجرای برنامه های سازمانی است. پروین شفاف سازی و رعایت قوانین ومقررات مالی را از جمله برنامه های زندانهای خراسان شمالی دانست و از رؤسای زندانها خواست تا اسناد مالی خود را دقیق و منضم به اسناد مثبته در موعد مقرر خود به ستاد اداره کل ارسال نمایند.
مدیر کل زندانهای خراسان شمالی به فرارسیدن روزپنجم خرداد ماه روز نسیم مهر نیز اشاره ای نمود و از رؤسای زندانها خواست تا با همکاری انجمن های حمایت زندانیان برنامه های خاصی در این خصوص برگزار نمایند.آمادگی جهت برگزاری جشن های گلریزان،عملیاتی نمودن تفاهم نامه های منعقده با دیگر دستگاهها،تعیین تکلیف وضعیت مددجویان جرائم غیر عمد که بیش از یک سال در زندان مانده اند مواردی بود که در بخش پایانی مورد تأکید مدیر کل زندانهای استان قرار گرفت.

شورای اداری و برنامه ریزی زندانهای استان

در این جلسه به جهت قرار گرفتن در ماه شعبان وایام ولادت معصومین (ع) و گرامیداشت روز جانباز از سه جانباز سرافراز شاغل در زندانهای استان با لوح سپاس و هدیه ای به رسم یاد بود تقدبر بعمل آمد.

تقدیر از جانبازان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*