۲۷ موسسه فرهنگی قرآنی در زندان های سراسر کشور با نام « کلام نور اصلاح و تربیت » به ثبت رسید

به گزارش اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان ، ۲۷ موسسه فرهنگی قرآنی قرآن و عترت (ع) در زندان های سراسر کشور با نام « کلام نور اصلاح و تربیت » در سامانه هیئت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی کشور به ثبت رسید.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی در این باره بیان داشت : یکسان سازی فعالیت های گسترده قرآنی زندانها کشور در قالب موسسه های فرهنگی قرآنی قرآن و عترت و اخذ مجوز از سامانه هیئت رسیدگی به امور موسسات فرهنگی قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اقدامی ارزشمند در سال جاری می باشد که با حمایت های ریاست محترم سازمان و تعامل با معاونت قرآن و عترت صورت پذیرفته است .

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان افزود : با پیگیری های مکرر و جلسات برگزار شده با مدیران معاونت قرآن وعترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی امور قرآنی کشور ، در سال ۱۳۹۶ شاهد توسعه فعالیت های قرآنی و فرهنگی در زندانها خواهیم بود .

وی افزود : طی سال ۱۳۹۵ بیش از ۶۰ درصد از زندانیان در کلاسهای قرآنی شرکت داشته اند که قطعا با تاسیس موسسات فرهنگی و قرآنی در زندانها و اجرای طرح ها و برنامه های قرآنی شاهد حضور تعداد بیشتری از زندانیان در کلاسهای قرآنی خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین رستمی در پایان بیان داشت : تدبر در قرآن کریم و توجه به معانی و مفاهیم آیات الهی از مباحث و کلاسهایی می باشد که سالیانه تعداد زیادی از زندانیان به حضور در آن گرایش دارند و چه بسیار زندانیانی که با حضور در برنامه های قرآنی زندانها در مسیر صحیح زندگی قرار گرفته و دنیا و آخرت خود و خانواده شان را از نو بنا کرده اند.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*