معاون قضایی رئیس کل دادگستری یزد در زندان مرکزی: اهتمام مسئولین قضایی، کاهش جمعیت کیفری زندان ها است

معاون قضایی رئیس کل دادگستری یزد در امور شوراهای حل اختلاف استان در بازدیدی که با حضور مدیرکل زندان های استان یزد به منظور رسیدگی به مشکلات قضایی مددجویان زندان مرکزی یزد از این ندامتگاه داشت، گفت: در راستای تحقق برنامه های کاهش جمعیت کیفری، مسئولین قضایی استان با تلاش و برنامه ریزی  اهتمام لازم را به کار بسته اند.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی یزد؛ محمدرضا حداد در این بازدید ضمن اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری و ریاست قوه قضائیه در خصوص کاهش جمعیت کیفری گفت: تمام مسئولین قضایی استان با تلاش و برنامه ریزی  برای کاهش جمعیت کیفری در زندانها اقدام می کنند  و امیدواریم با تعامل همه جانبه و تحقق برنامه‌های راهبردی شاهد کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های استان باشیم.

با تاکید بر اهمیت کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تصریح کرد: بحث افزایش جمعیت کیفری زندان‌ها همواره دغدغه مسئولان نظام بوده و در این خصوص بخشنامه ها و آیین نامه های لازم تصویب و ابلاغ شده که مورد توجه جدی دستگاه قضایی است.

وی افزود: برای کاهش جمعیت زندانها  باید راهکارهای فرهنگی و حقوقی را همزمان به کار گرفت و از مجازات زندان به عنوان آخرین راهکار استفاده نمود.

معاون

معاون قضایی رئیس کل دادگستری یزد در پایان افزود: امیدواریم با تسریع در رسیدگی به پرونده قضایی مددجویان و اعطاء امتیازات قانونی به آنها شاهد کاهش جمعیت کیفری در زندان های استان باشیم و از سوی دیگر ضمن فراهم شدن  زمینه های بازگشت شرافتمندانه زندانیان  به جامعه  شاهد ارتقای توانمندی های این افراد برای تشکیل یک زندگی مناسب باشیم .

مدیرکل زندان های استان یزد نیز در این بازدید ضمن تقدیر از حمایت ها و تعامل خوب دستگاه قضایی استان با اداره کل زندان ها گفت: خوشبختانه مسئولین قضایی استان با اعتقاد کامل به بحث کاهش جمعیت کیفری زندان ها،  همکاری ارزنده ای با مجموعه زندان ها داشته و به صورت هفتگی با حضور قضات در زندان های استان شاهد رسیدگی به مشکلات قضایی مددجویان هستیم.

02 (1) 02 (2) 02 (3) 02 (4) 02 (5) 02 (6)

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*