اخبار کوتاه
بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از زندان بابل
بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از زندان بابل

رئیس کل دادگستری استان مازندران: مجازاتهای جایگزین حبس به جای زندان مورد استفاده قرار گیرد

رئیس کل دادگستری مازندران در بازدید دوره ای از زندانهای استان مازندران، در زندان بابل بر اعمال مجازاتهای جایگزین حبس به جای زندان تأکید کرد

 

“حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد”رییس کل دادگستری مازندران،”علی اکبر غفاریان “مدیر کل زندانهای استان به همراه روسای دادگستری ، دادستان ها و قضات شهرستان های بابل،بابلسر، فریدونکنار و روسای دادگاه های بخش های گتاب و بندپی از اداره زندان شهرستان بابل بازدید کردند.

رییس کل دادگستری استان مازندران در حاشیه این بازدید با اشاره به اهمیت رسیدگی به وضعیت زندانیان در  ایام ماه مبارک رمضان از تمامی قضات قدردانی کرد.

وی افزود، کارگزاران قضایی ضمن توجه به موقعیت قضات به کلیه زندانیان و خانواده آنان نگاه پدرانه داشته باشند.

وی تصریح کرد، پدر به عنوان نقش محوری خانواده باید ابتدا از بروز هر گونه نابسامانی جلوگیری نماید و در صورت بروز به بهترین نحو آن را مدیریت کند.

رییس کل دادگستری مازندران با اشاره به شیوه های تربیتی گفت: زندانی کردن مجرمان به عنوان یک تنبیه باید برابر قانون در دستور کار باشد، اما به عنوان آخرین راهکار تنبیهی لحاظ گردد .

وی در ادامه بیان کرد،  قضات دقت داشته باشند چنانچه منعی قانونی وجود ندارد در راستای تبعیت از فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله عالی) از مجازات جایگزین حبس به جای زندان استفاده نمایند.

علی اکبر غفاریان ، مدیر کل زندانهای استان مازندران نیز از حضور دست اندرکاران قضایی به ویژه حجت الاسلام والمسلمین تقوی فرد رئیس کل دادگستری مازندران در بازدید دوره ای از زندانها تشکر کرد .

وی افزود: بحمدالله آمارها نشان می دهد در طول سال مسئولین قضایی در زندانهای مازندران حضور چشمگیری دارند .

غفاریان بیان کرد،  تسریع در روند رسیدگی به پرونده قضایی زندانیان و رفع مشکلات آنان از نتایج مثبت این بازدیدهاست./

بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از زندان بابل

بازدید رئیس کل دادگستری مازندران از زندان بابل

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*