بمناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت؛ حضور رئیس کل دادگستری استان یزد در زندان مرکزی

رئیس کل دادگستری استان یزد که بمناسبت هفته قوه قضائیه در جمع مددجویان زندان مرکزی یزد حضور یافته بود هدف اصلی  از زندان در نظام اسلامی را اصلاح و تربیت و بازگشت سعادتمندانه دانست و عنوان نمود که زندان در شریعت ما صرفا مجازات و تنبیه نیست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ رئیس کل دادگستری ،دادستان و جمعی از قضات استان در معیت مدیرکل زندان های استان با حضور در زندان مرکزی یزد ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه به مشکلات مددجویان نیز رسیدگی نمودند.

در ابتدای این برنامه مدیرکل زندان های استان یزد ضمن خیر مقدم به  ریاست کل دادگستری  و جمعی از مسئولین قضائی استان و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر ابراز داشت: بحمدالله تا کنون دیدگاه مسئولان قضائی استان گره گشایی از مشکلات زندان و زندانیان و توجه ویژه به خانواده زندانیان بوده است.

ذوالفعلی نژاد با اشاره به فعالیت و تلاش های مجموعه زندان در راستای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد افزود:به برکت ماه رمضان و با همت همکاران ما، رسانه ها وشهروندان در قالب برنامه ماه عسل و ماه مهربانی و جشن های گلریزان در سطح استان،  زمینه آزادی برخی از زندانیان واجد شرایط ایجاد شده که ان شالله این امر خیر تداوم پیدا کند.
در ادامه رئیس کل دادگستری استان در جمع مددجویان زندان مرکزی عنوان داشت: حبس علاه بر اینکه شرایطی را ایجاد میکند تا هر فرد به اعمال گذشته خود بیاندیشد و از آن درس بگیرید فرصتی نیز خواهد بود برای تغییر و اصلاح و تصمیم برای زندگی  شرافتمندانه و جدید.
وی با اشاره به سختی و فشار دوچندانی که خانواده مددجویان متحمل می شوند تاکید کرد: در شریعت ما زندان صرفا مجازات و یک وسیله تنبیهی نیست بلکه هدف اصلی نظام به تبعیت از شریعت اسلام، بازگشت سعادتمندانه افراد به جامعه است.
حبیبی ضمن توصیه به حضور مستمر در کلاس های فرهنگی ، قرآنی ،حرفه آموزی و رعایت نظم و اخلاق از سوی مددجویان افزود: هدف ما تا آنجا که قانون اجازه می دهد کاهش حبس و استفاده از مجازات های جایگزین است و در این راستا مددجویان می توانند بارعایت قوانین داخلی زندان و شرکت در کلاس های فرهنگی و قرآنی  و کسب امتیاز های لازم زمینه استاده از عفو تخفیف مجازات را فراهم آورند که این خود کمک موثری به مااست.
وی همچنین افزود: مجموعه قضا و قوانین موجود برای حافظین قرآن و مددجویانی که در این مدت حبس برای حفظ تلاش کردند حساب ویژه ای قائل شده است.
دادستان یزد نیز ضمن تبریک و گرامیداشت هفته قوه قضائیه و با تاکید در مورد تلاش مجموعه قضا بر حبس زدایی عنوان نمود: هدف ما کمک به زندانیان است و در این راستا باید چارچوبی تهیه شود که مددجویان بتوانند به درستی و انصاف از امتیازات استفاده نمایند .
وی افزود : قریب به ۴۰۰ نفر مشمول امتیازات متعلق به ماه رمضان شده اند و تمام تلاش ما این است که به مناسبت هفته قوه قضائیه و عید سعید فطر به مددجویان دارای شرایط مرخصی اعطا گردد.

1.1 2.2 3.3 4 6 11

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*