جمع‌آوری زکات فطره اقدامی در جهت کمک به خانواده های نیازمند زندانیان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان

امام موسی کاظم (ع) میفرمایند :

دارایی خود را با زکات حفظ کنید

علی وطنی رییس مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان در استان گلستان در اعلام گزارشی گفت :مرکزخدمات اجتماعی و مراقبت بعداز خروج زندانیان استان با دستور مدیرکل زندانهای استان و هماهنگی انجمن های حمایت زندانیان شهرستانها ، با عنایت به استفتاء و استعلام انجام شده ازمراجع تقلید عظام در خصوص اخذ زکات فطریه برای خانواده زندانیان نیازمند و آبرومند، اقدام به جمع آوری زکات فطره مؤمنین روزه دار نمود.

وطنی افزود: به فتوای مراجع تقلید عظام که فرمودند زکات فطریه باید خرج فقرا و نیازمندان شود، این فرهنگ باید در جوامع شفاف سازی گردد.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات امر واجب الهی و روزه گرفتن راه رسیدن به تقوایی الهی است، خاطرنشان کرد: اگرهر فرد به سهم خود زکات مال خود را پرداخت کند، بسیاری از مشکلات فقرا و نیازمندان را می‌توان رفع کرد .

رییس مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان در استان با تأکید بر اینکه زکات فطریه تماما باید به نیازمندان برسد، متذکر شد: پایگاه‌هایی در مصلی های شهرستان های گرگان و گنبد در روز جهانی قدس راه‌اندازی شد که مردم بتوانند زکات و فطریه خود را به این پایگاه‌ها واریز کنند .

این مقام مسئول بیان داشت :خرسندیم از اینکه امسال با همت و تلاش و اطلاع رسانی که از طریق کارشناسان خدوم و ساعی مرکز مراقبت، انجمن حمایت ، اداره فرهنگی و تربیتی وهمچنین روابط عمومی اداره کل زندانهای استان انجام گرفت، استقبال شایسته ای نسبت به جمع آوری این کمک ها بعمل آمد.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*