مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در دیدار با رئیس ستاد اقامه نماز استان: توجه به امور فرهنگی و تربیتی به خصوص موضوعاتی همچون نماز و قرآن آموزی از اولویتهای سازمان زندانهاست

جمیاری مدیر کل زندانها در دیداربا چراغ زاده رئیس ستاد اقامه نماز استان بر لزوم همکاری و تعاملات بیشتر در زمینه گسترش این فریضه الهی در زندانها تأکید نمود.
به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد مدیر کل زندانها در دیدار با چراغ زاده رئیس ستاد اقامه نماز استان با هدف توسعه و ترویج برنامه های دینی و اعتقادی به خصوص راههای گسترش فرهنگ نماز و نماز خوانی در زندانهای استان تشکیل جلسه داد.
در این دیدار اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانها با توجه به رویکرد سازمان زندانها علاوه بر تأمین امنیت ، تربیت و امور اصلاحی افراد به خطا رفته را عنوان نمود وخاطر نشان کرد: توجه به امور تربیتی و فرهنگی به خصوص اولویت موضوع نماز و آموزه های دینی در سازمان زندانها مشهود است کما اینکه رئیس سازمان زندانها نیز امسال را سال نماز و قرآن معرفی نموده که بر این اساس ترویج و گسترش برنامه های مذهبی و اعتقادی در جهت اصلاح زندانیان از اولویتهای کاری در زندانهای استان محسوب می شود.

مدیر کل زندانهای استان گفت: سازمان زندانها یک دستگاه امنیتی صرف نیست بلکه با توجه به اسم آن علاوه بر امنیتی و تأمینی کلمه بزرگ و با مسمی تربیت را نیز یدک می کشد و معتقدیم افرادی که آزادی آنها سلب شده است باید از دیگر حقوق و مزایای شهروندی بهرمند شوند و لذا کارهای فرهنگی و تربیتی از جمله مسائل دینی می بایست در جهت خود سازی آنان در زندانها گسترش یابد.

جمیاری افزود: توجه به نماز و گسترش و ترویج آن در زندانهای استان الحمدلله بسیار چشم گیر بوده و گواه آن نیز جذب روحانیون طرح هجرت از مرکز پژوهشهای اسلامی از قم ، برگزاری نمازهای جماعت در زندانها و اندرزگاههای مختلف و در نتیجه برتری این دستگاه در اقامه نماز در بین دستگاهها در سال گذشته است.

عضو شورای قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد  پرداختن به امور فرهنگی و اجراء برنامه های تربیتی در زندانها را در نتیجه همکاری همه نهادها دانست و افزود: چون زندانی محصول همه جامعه است می طلبد که همه نهادهای حمایتی ، فرهنگی و اجتماعی با تعامل افزونتر نسبت به تزریق برنامه های فرهنگی تربیتی به زندانها در جهت بازسازی شخصت زندانیان  و بازگشت سالم آنان به جامعه همت گمارند.

چراغ زاده رئیس ستاد اقامه نماز استان نیز با تقدیر و تجلیل از زحمات مدیر کل و مجموعه زندانها گفت: با اهتمام جدی و تشریک مساعی مجموعه زندانها به حمدالله هر ساله شاهد کسب رتبه ویژه و یا برتر اقامه نماز در سطح استان هستیم و انصافاً با مشاهدات خود از زندانها اذعان می دارم که در جهت برنامه های دینی و مذهبی به خصوص اشاعه و ترویج نماز در زندانها تلاش و زحمات زیادی صورت می پذیرد.

وی تصریح کرد:  با تأسی از سفارشات دین انسان ساز اسلام می بایست در زندانها ی استان این فریضه ها با آگاهی ومعرفت و شناخت عمیق به اهمیت موضوع انجام شود تا آثار و پیامدهای نیک آن را در دنیا و و اجر ثواب آن نیز در آخرت نصیب شما گردد.
 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*