استقبال گسترده زندانیان از طرح قرآنی فضیل

به گزارش اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان ، طرح قرآنی فضیل که با هدف تاسی به فرمایش مقام معظم رهبری(حفظه الله) مبنی بر امر به تدبر در قرآن کریم و تاسی به کلام الهی در زندانهای سراسر کشور برگزار گردید با استقبال گسترده زندانیان مواجه شد.

حجت الاسلام و المسلمین رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در این باره بیان داشت : قرآن کریم دریای بیکران معرفت الهی است و کلید ورود به این گنجینه ی گرانبها، فهم آیات گرانقدر و تعمق در آن آیات است. بی شک این مهم میسر نخواهد گشت مگر این که با لطافت و دقت خاصی به اشکال مختلف برای قرآن آموزان بیان شود تا زمینه تربیت اسلامی و موانست عملی با قرآن کریم به طور مستمر فراهم آید.

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان افزود: در سال جاری با هدف گرامیداشت آثار ارزشمند حضرت حجت الاسلام والمسلمین استاد قرائتی طرح های چهارگانه قرآنی ویژه گروه های هدف زندانها طراحی شده است که به صورت فصلی در زندانهای سراسر کشور اجرایی می گردد. نخستین آن ، طرح قرآنی “فُضیل” بود که با محوریت توجه به مفاهیم و تدبر در آیات نورانی سوره مبارکه حدید ویژه زندانیان زندانهای سراسر کشور در فصل بهار اجرایی شد که با استقبال چشمگیر زندانیان نیز مواجه شد.

 

وی افزود : با توجه به ترجمه یکی از آیات نورانی قرآن کریم در سوره حدید که اشاره به آن دارد که آیا هنوز وقت آن نرسیده که دلهای کسانی که ایمان آورده اند به یاد خدا خاضع و خاشع شود ؟ و نمونه بارز تحول صورت گرفته در شخصیت فضیل عیاض و نمونه های مشابه آن در زندانها ، می توان به یقین گفت که حضور زندانیان در کلاسها و برنامه های قرآنی ، تحول روحی و معنوی بسزایی را به همراه دارد.

حجت الاسلام رستمی در پایان افزود : طی ۴۵ روز برگزاری طرح قرآنی فضیل در زندانها ؛ واجدین شرکت در طرح قرآنی فضیل پس از گذراندن ساعات آموزشی زیر نظر مربیان و روحانیون مذهبی زندانها موفق به حضور در آزمون نهایی طرح شده اند و گواهینامه قبولی نیز دریافت نموده اند. طی مدت زمان اجرای این طرح ، یک هزار و صد جلسه قرآنی با نام صبح روشن از ساعت ۱۵/۸ صبح لغایت ۳۰/۸ به صورت همزمان در کلیه زندانهای کشور با محوریت سوره حدید و طرح فضیل برگزار شده است و مسابقات حضوری نیز در بین الصلاتین زندانها اجرا شده است و به نفرات برتر هدایایی از سوی فرهنگی زندانها اهداء گردیده است.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*