اعطای امتیازات قضائی به ۷۰ زندانی نتیجه بازدید رئیس دادگستری ماهشهر از زندان این شهرستان

در راستای عملیاتی نمودن دستورالعمل ساماندهی کاهش جمعیت کیفری زندان و بررسی پرونده قضایی زندانیان ، دادستان درمعیت قضات دادسرا از زندان بهبهان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی زندان ماهشهر:درابتدای این بازدید دانشور رئیس دادگستری وآقاجری دادستان به همراه عباسی رئیس زندان از بخش های مختلف زندان بازدید و امکانات رفاهی و ساختار فیزیکی را مورد بررسی قرار دادند.

دادستان دادسرای شهرستان ماهشهردر جمع زندانیان حضور یافت و اظهار داشت: به منظور برقراری امنیت در جامعه، زندان ایجاد شده و به منظور اجرای قانون تعدادی از افراد بزهکار در این مکان نگهداری می شوند.

دانشور گفت: افرادی که در طول دوران تحمل مجازات، اصلاح و از گذشته خویش پشیمان شوند مورد رأفت اسلامی قرار می گیرند و به آنان تسهیلات قضایی همچون تعلیق مجازات، آزادی مشروط، تبدیل به زندان باز و نیمه باز و مرخصی اعطاء می شود.

وی برخورد با مجرمین سابقه دار و شرور را ضروری دانست و تأکید کرد: در صدور کیفرخواست، سابقه و نوع جرم مورد توجه قرار می گیرد و اشد مجازات برای اینگونه مجرمین در نظر گرفته می شود.

عباسی رئیس زندان نیز بررسی پرونده زندانیان بلا تکلیف و تحت قرار را یادآور شد و افزود: درصدی از زندانیان به صورت بلاتکلیف در زندان می باشند و ضروری است تا مراجع قضایی مربوطه پرونده اینگونه زندانیان را به صورت فوق العاده مورد بررسی قرار دهند تا علاوه بر کاهش جمعیت کیفری ، مشکل قضایی این افراد مرتفع شود.

در ادامه دادستان دادسرای ماهشهربه صورت چهره به چهره با۵۰نفرملاقات ومشکلات قضایی زندانیان را بررسی و دستورات لازم به آنان ارائه نمودنددراین بازدید به ۲۰نفر پایان حبس و ۵۰ نفرمرخصی اعطاگردید.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*