رسیدگی دادستان عمومی و انقلاب استان به مشکلات قضائی زندانیان زندان مرکزی اهواز

در راستای اجرای سیاستهای قضائی کشور و حقوق شهروندی ، عباس حسینی پویا دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان با حضور در زندان مرکزی اهواز به مسائل و مشکلات جمعی از زندانیان رسیدگی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان خوزستان در این دیدار و رسیدگی قضایی که با حضور پوستچی مدیر کل زندانهای استان انجام پذیرفت ،دادستان عمومی و انقلاب با ۷۵ نفر از زندانیان دیدار چهره به چهره نمود و مسائل و مشکلات قضایی آنها را یکایک  بررسی و موردرسیدگی  قرار داد و برای رفع موارد قضائی و درخواست های کیفری دستورات لازم را صادر کرد.

بنابر این گزارش عباس حسینی پویا  در پایان جلسه رسیدگی قضایی که به مدت دو ساعت انجام پذیرفت گفت :رسیدگی قضایی به زندانیان در راستای پیگیری سیاستهای کلان قضائی کشور ابلاغی ریاست معزز قوه قضائیه در راستای توسعه قضائی-کنترل و کاهش هدفمند جمعیت کیفری و  حقوق شهروندی در جهت  اعطای امتیازات و تسهیلات قضایی و قانونی به افراد واجد شرایط انجام می شود.

وی با تشکر از مدیر کل زندانهای استان به سبب تعامل مطلوب و هدفمند با سیستم قضایی گفت : اطلاع رسانی و تحلیل آماری مناسب مدیر کل زندانها به شورای کاهش جمعیت کیفری دادگستری کل استان موجب می‌شود شرایط و پیشرفت و نیازهای توسعه قضائی و شرایط اجرای برنامه های ستاد کاهش جمعیت کیفری بشکل کیفی و دقیق ترسیم شود تا رسیدگی های قضایی به صورت عملی و متناسب با نیازهای حوزه های قضائی رصد شود.

دادستان کل خوزستان  در خاتمه تصریح کرد: این بازدید ها به صورت ماهیانه و با حضور معاونین دادستان در مرکز استان و همچنین داستان ها در زندان ها و مراکز تأمینی و تربیتی تابعه استان در دستور کار قرار خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*