مدیرکل زندان های هرمزگان:  همه زندانیان فاقد مهارت باید جذب آموزش های شغلی شوند

مدیرکل زندان های هرمزگان با بیان اینکه باید از همه ظرفیت های برای توانمند کردن مددجویان استفاده کرد گفت: باید با بر نامه ریزی مناسب، همه زندانیان فاقد مهارت را جذب آموزش های شغلی کرد.

اکبر سلیمانی افزود: آموزش مهارت های شغلی بخشی از اقدامات اصلاحی وتربیتی در زندان ها است که زمینه اشتغال مددجویان را بعد از آزادی فراهم می کند.

وی با بیان اینکه  آموزش های شغلی در زندان راهی برای توانمند شدن مددجویان است گفت: سال گذشته حدود ۲۶۰ هزار نفر ساعت به مددجویان در زندان های استان آموزش های شغلی داده شد.

مدیرکل زندان های هرمزگان بیان داشت: امسال نیز ۲۶ رشته فنی و حرفه ای، کشاورزی و صنایع دستی به مددجویان در زندان ها آموزش داده می شود.

سلیمانی با تاکید بر نیاز سنجی از مددجویان برای آموزش رشته های شغلی جدید در زندان ها تصریح کرد:  مهارت های شغلی در زندان های هرمزگان، با توجه به نیاز بازار کار و وضعیت بومی منطقه به مددجویان آموزش داده می شود.

وی افزود: مددجویانی هم که گواهینامه مهارت های شغلی در زندان های استان دریافت می کنند، بعد از آزادی با پرداخت تسهیلات اشتغالزایی از آنها حمایت می شود.

مدیرکل زندان های هرمزگان اظهار داشت: این تسهیلات ۱۰۰ میلیون ریال، قرض الحسنه با کارمزد چهار درصد است.

سلیمانی گفت: امسال نیز بیش از ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان هرمزگانی اختصاص یافته است که تاکنون ۳۴ نفر موفق به دریافت این تسهیلات شدند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*