جشن تقدیر از فعالان و مقام آوران ورزش زندان گنبد با حضور مدیر کل زندانهای استان گلستان

جشن تقدیر از فعالان و مقام آوران ورزش زندان گنبد با حضور مدیر کل زندانهای استان گلستان در زندان گنبد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان :

در این مراسم ابتدا عباس مختاری مدیر زندان گنبد ضمن خیر مقدم به مدیر کل زندانهای استان گلستان ،کارکنان و مددجویان عنوان نمود : این اولین جشنی است که با همکاری اداره فرهنگی زندان گنبد برگزار می شود .وی در ادامه پیرامون اهمیت ورزش در جسم و روح مطالبی را خطاب به مددجویان عنوان داشتند.

در ادامه ، رضوانی مدیر کل زندانهای استان گلستان ،ضمن تشکر از مدیر و مجموعه کارکنان زندان گنبد بر اهمیت اجرای برنامه های ورزشی در زندان تاکید نمود و خواستار توسعه و ترویج ورزشهای همگانی در سطح زندان شدند.

وی در ادامه افزود : ورزش باعث پیشگیری از بیماری های جسمانی ،ارتقای سلامت جسمانی و روانی ،کاهش رفتارهای پر خطر ، افزایش خود باوری و اعتماد به نفس ، پر کردن مفید اوقات فراغت ، بالا بردن حس نوع دوستی ، توسعه و تعمیق باورهای دینی و معنوی می شود.

مدیر کل زندان های استان گلستان در خصوص تاثیرات ورزش در جهت اصلاح تربیتی و اخلاقی افزود: حضور افراد در یک مکان برای تشکیل یک تیم ورزشی مودت و دوستی و هماهنگی بین افراد را افزایش می دهد و پیامد آن از خود گذشتگی و ایثار و فداکاری در بین ورزشکاران است و روحیه پهلوانی را تقویت میکند.

این مقام عالی رتبه قضایی افزود : دلیل ایجاد ناهنجاری در بین مددجویان، نداشتن اوقات فراغت است ،اگر ما در راستای ایجاد اوقات فراغت مددجویان در جهت ورزش برنامه ریزی نماییم شاهد کاهش تخلفات در داخل بندها خواهیم بود.

وی اثر دیگر ورزش را  تقویت جسمانی بیان نمود  و عنوان داشت : عقل سالم در جسم سالم است ،فرد ورزشکار همیشه دارای نشاط و شور و شوق است که این شور و شوق و نشاط را با خود به دیگر همبندی هایش انتقال می دهد.

در ادامه وی بیان نمودند: نگاه ما به ورزش باید در جهت اصلاح و تربیت باشد و روحیه پهلوانی و ایثار و از خود گذشتگی را در بین ورزشکاران افزایش دهیم و از اینکه با ورزش کردن بخواهیم در مقابل دیگران خودنمایی کنیم کاری عبث و بیهوده انجام داده ایم .یک ورزشکار باید سر به زیر باشد همانطوری که یک درخت پربار شاخه هایش افتاده است.

گفتنی است مدیر کل زندان های استان گلستان در پایان مراسم از مدیر و واحد فرهنگی زندان گنبد که در برپایی هر چه باشکوه تر این جشن یاری نمودند قدردانی کرد.

در پایان توسط مسئولین حاضر در مراسم ،از فعالان و مقام آوران ورزشی با اهداء جوایز تقدیر و قدردانی بعمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*