در راستای کاهش هدفمند جمعیت کیفری و ارتقاء برنامه های امنیتی و تربیتی انجام شد: بازدید مدیر کل زندانها و دادستان نظامی استان کهگیلویه وبویراحمد از زندان دهدشت

 

مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد به همراه دادستان نظامی استان  و برخی از مسؤلین ستادی اداره کل با حضور در زندان دهدشت ضمن بازدید از قسمتهای مختلف زندان با مددجویان دیدار و مشکلات آنان را مورد بررسی قرار دادند.

به گزارش روابط عمومی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در استمرار بازدیدهای مدیر کل زندانها از مراکز بازپروری استان ، وی  به همراه شیخ علی دادستان نظامی استان با حضور در زندان شهرستان کهگیلویه ضمن بازدید از قسمتهای مختلف  در فضایی صمیمی با زندانیان دیدار و در راستای کاهش جمعیت کیفری مشکلات قضایی آنانرا  با حضور مددکاران و مسؤلین امر مورد بررسی قرار دادند.
اسماعیل جمیاری و دادستان نظامی استان ضمن  دیدار با زندانیان اندرزگاههای مختلف ، از بخشهای آموزشی، تربیتی، فرهنگی، درمانی و ….  این زندان بازدید نموده و با توضیحات بازگیررئیس زندان دهدشت با اقدامات، سیاستگذاریها و برنامه های کلان زندان در نگهداری، امور اصلاحی و تربیتی و خدمات بازتوانی مددجویان آگاه شدند.

مدیر کل زندانها در حاشیه این دیدار، کاهش هدفمند جمعیت کیفری را اولویتی مهم دانست که در پرتو آن دیگر اولویتهای مهم همچون کاهش آسیب ها و  طبقه بندی محقق میگردد.

وی خطاب به مددجویان گفت: زندان فرصت تفکر در خصوص اشتباهات است ، شما می توانید با شناخت وجود درونی خود و تأمل به لغزشهای خود تولد دوباره ای داشته باشید و مجدداً به زندگی سعادتمندانه باز گردید.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به امور تربیتی به خصوص  توجه به امر نماز و قرآن آموزی گفت: ترویج و گسترش آموزه های دینی به خصوص  توجه به نماز و قرآئت قرآن همراه با تفکر می تواند نور هدایت و سعادت را در شما بوجود آورد.

در این دیدار که شیخ علی دادستان نظامی استان به عنوان میهمان  نیز مدیر کل زندانها را همراهی میکرد  با تحسین بر انگیز خواندن اقدامات زندان دهدشت و نظم و امنیت همراه با برنامه های تربیتی در این مرکز بازپروری ، رسیدگی به امور زندانیان خاصه برنامه های اصلاحی و تربیتی برای  بازسازی شخصیت افراد بزهکار را مثبت ارزیابی نمود و اظهار داشت با مدیریت دلسوز زندانهای استان و تلاش همکاران در زندان دهدشت اقدامات مشاهده شده در محورهای تعلیمی ،تربیتی ، امنیتی ، حرفه‌آموزی و … را می‌توان مطلوب و مثبت ارزیابی نمود.

مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان هدف از این دیدار را تحقق اهداف توسعه قضائی در کاهش هدفمند جمعیت کیفری و کاهش آسیب رفتارهای پر خطر، مشکلات و مسائل مبتلابه زندانیان و بررسی نکات مثبت و منفی زندان دهدشت عنوان نمود.

 

 

 

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*