آیین آغازین مسابقات پهلوانی و زورخانه ای زندانیان سراسر کشور در یزد برگزار شد

آیین آغازین دومین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه ای زندانیان سراسر کشور در زورخانه ای پوریای ولی زندان مرکزی یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های یزد آیین افتتاحیه دومین دوره مسابقه های کشوری ورزش زورخانه ای و پهلوانی زندانیان باحضورتیم های شرکت کننده،دبیر فدراسیون زورخانه ای کشور، مسئولین سازمان زندان ها و اداره کل زندان های یزد، مدیرکل ورزش جوانان ،مدیرکل میراث فرهنگی وگردشگری، رئیس هیات پهلوانی و زورخانه ای ،  رئیس ستاد اقامه نماز استان و جمعی از مسئولین استان یزد در زورخانه پوریای ولی زندان مرکزی یزد برگزار شد.

این دوره از مسابقه ها با حضور بیش از ۱۸۰ ورزشکار زورخانه ای و کشتی پهلوانی از ۲۶ استان کشور به مدت دو روز به میزبانی اداره کل زندانهای استان یزد و در زورخانه پوریای ولی  زندان مرکزی  یزد برگزار می شود.

مدیرکل زندان های یزد در این برنامه ، ورزش را یکی از موثرترین ابزارها در زمینه  اصلاح  وتربیت برشمرد وگفت: ورزش میدان تربیت است که با آن روح  آماده و جسم تقویت می شود و در نهایت کردار و رفتار ما برآن اساس شکل می گیرد.

رضا ذوالفعلی نژاد ورزش را امری ضروری و مهم در جامعه زندانبانی دانست و با اشاره به برنامه های تدوین شده سازمان در این زمینه تاکید کرد: الزامی بودن ورزش صبحگاهی و نیز تلاش سازمان زندان ها برای برنامه ریزی و تدوین برنامه های ورزشی در طول سال برای آن است که مددجوی ما  جسم و عقل و روح سالمی داشته باشد تا تاثیر پذیری وی از دیگر برنامه های تربیتی نظیر برنامه های قرآنی،اشتغال، آموزشی و… افزایش یابد.

وی افزود :حضور گسترده استان ها دراین دوره از مسابقات  مایه خرسندی است که جا دارد این مشارکت  و استقبال مددجویان را به ریاست محترم سازمان و معاونین ایشان که دغدغه جدی در زمینه اصلاح و تربیت و سلامت روح و جسم مددجو دارند تبریک بگویم.

مدیرکل زندان های یزد آماده شدن شرایط و فضای مسابقات را مرهون تلاش شبانه روزی همکارن اداره کل و زندان  مرکزی یزد و همراهی مسئولین بویژه مدیرکل ورزش و جوانان  و هیات پهلوانی و زورخانه ای استان دانست.

 

در ادامه حجت السلام ربانی معاون اداره‌ کل فرهنگی تربیتی سازمان زندان‌ها  با اشاره به همکاری نهاد ها و ارگانهای مختلف در راستای اصلاح و تربیت و کاهش آسیب های اجتماعی، حضور مسئولین استان در آیین افتتاحیه این مسابقات را ارزشمند و مایه دلگرمی مجموعه زندان ها دانست.

ربانی ضمن برشمردن برنامه های اصلاحی وتربیتی سازمان زندان ها گفت: برنامه های ورزشی بعنوان گام نخست در زمینه اصلاح و تربیت جزء برنامه های مهم سازمان زندان ها می باشد و با توجه به اینکه ورزش پهلوانی و زورخانه ای ریشه در ذات و فطرت انسان ها داشته و مضامین مهربانی، جوانمردی و احترام را با خود به همراه دارد و با فرهنگ و اخلاق عجین است مورد توجه بیشتری قرار دارد.

وی افزود: ما بر این اعتقادیم فردی که جسمی سالم دارد و توانسته بر کسالت  و سستی غلبه کند و در مسیر ورزش و رشد جسمی گام بردارد قطعا می تواند در مسیر تعالی روح و بعد روحانی خود نیز گام های موثری بردارد.

معاون اداره‌ کل فرهنگی تربیتی سازمان زندان‌ها  اخلاق ،جوانمردی و مردانگی را مهمترین مقوله در ورزش دانست و تاکید کرد:همواره تواضع و فروتنی شاخصه بارز پهلوانان شناخته می شده وآنچه که یک ورزشکار را در اذهان جامعه نگهداشته اخلاق و جوانمردی و ومردم داری یک ورزشکار بوده است.

ربانی با موفق خواندن برنامه های ورزشی سازمان زندان ها و استقبال قابل قبول مددجویان از این برنامه ها افزود: در شهریور ماه شاهد المپیاد ورزشی بعنوان مهمترین رویداد ورزشی در زندانهای کشور خواهیم بود.

 

در پایان نیز مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد، ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان در این مراسم  از تلاش همه دست اندکاران برگزاری این مسابقات و همکاری مجموعه زندان های استان و اداره ورزش و جوانان استان و شهرستان تشکر کرد .

وی انتخاب استان یزد بمنظور برگزاری دومین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه ای زندانیان کشور را قابل تقدیر دانست و ابراز امیدواری کرد که یزد بتواند مانند گذشته میزبان شایسته ای برای این دوره از مسابقات نیز باشد .

 

 

11 1 photo_2017-08-09_10-19-48 2M3A0679photo_2017-08-09_10-19-48999999999929999999999 2M3A0772   photo_2017-08-09_10-28-32

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*