سرپرست زندانهای ایلام در بازدید از مجتمع حرفه آموزی بر اشتغال و کلاس های مهارت آموزی تأکید کرد

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – علی حسنوند سرپرست زندانهای ایلام در بازدید از مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی بر توسعه کلاس های مهارت آموزی و اشتغال تأکید داشت.
حسنوند خاطر نشان کرد : اشتغال و حرفه آموزی بخش عظیم و مهمی را از فعالیتهای اصلاح و تربیت به خود اختصاص داده است ، وی افزود : بیکاری و عدم وجود درآمد مالی برای امرار معاش یکی از اصلی ترین ریشه انحرافات بزهکاران می باشد.
حسنوند اذعان داشت : فراهم کردن زمینه اشتغال زندانیان و همچنین برگزاری دوره های آموزشی و فنی حرفه ای به صورت روزانه و مداوم برای زندانیان ضمن یادگیری فنون و تجربه کاری ، اوقات بیکاری زندانیان را نیز سامان دهی خواهد کرد. سرپرست زندانهای استان عنوان نمود: فعالیتهای اشتغال و حرفه آموزی در سطح زندانهای استان سرعت بیشتری گرفته است ، وی به برگزاری کلاس ها ، دوره ها و کارگاه های آموزشی اشاره کرد و ایجاد شغل برای زندانیان در قالب کارگاه های خیاطی ، برق صنعتی ، صنایع دستی ، زمین های زراعی،کارگاه های قارچ،زمین های گلخانه ای ، بلوک زنی و … را عامل اصلی رشد و ترقی فعالیتهای اصلاحی و تربیتی دانست.
حسنوند افزود : وجود منبع درآمد مالی برای زندانیان با ایجاد شغل ضمن تقلیل فشار روحی روانی آنها ، باعث می گردد زندانیان خود حامی خانواده هایشان باشند. وی اظهار داشت : فعالیتهای اشتغال و حرفه آموزی در سطح زندان زمینه اشتغال زندانیان را در هنگام آزادی فراهم می آورد. وی گفت : زندانیان شاغل و دیگر افرادی که در زندان مشغول مهارت آموزی هستند از سازگاری اجتماعی بالاتری برخوردارند و این امر می تواند در بازسازگاری زندانیان در ارتباط با اجتماع و محیط اطرافشان تاثیر فراوانی داشته باشد چراکه یکی از نقاط ضعف افراد آسیب پذیر مانند زندانیان نداشتن سازگاری اجتماعی است که زمینه بروز برخی از رفتارهای پرخطر را فراهم می نماید .

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*