رئیس فدارسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور: یزد از افتخارات ورزش پهلوانی و زورخانه ای است

مجتبی جوهری رئیس فدارسیون پهلوانی وزورخانه ای کشور در آیین اختتامیه دومین دوره مسابقات پهلوانی و وزورخانه ای زندانیان مرد کشور در زندان مرکزی یزد، یزد را از افتخارات ورزش پهلوانی  معرفی نمود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد،آیین اختتامیه دومین دوره مسابقات پهلوانی و زورخانه ای زندانیان مرد کشور با سخنرانی مجتبی جوهری رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور و حجت الاسلام رستمی مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور در زورخانه پوریای ولی زندان مرکزی برگزار شد.

در ایتدا رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور با اشاره به فلسفه رشته ها  و ابزار و وسایل استفاده شده در این ورزش گفت: ورزش پهلوانی ریشه در تاریخ و فرهنگ  این مرزوبوم دارد و فلسفه اصلی  این ورزش پرورش روح و درس گرفتن ازر رفتار و اخلاق امیرمومنان می باشد.

جوهری این مسابقات را رویدادی ورزشی فرهنگی و عاطفی خواند که با همت اداره کل زندان های یزد و مسئولین ورزشی استان به نحو احسن برگزار شد و اذعان نمود: خوشبختانه یزد از استانهای پیشقدم ومایه افتخاردر این ورزش است و در این دوره مسابقات استان یزد میزبانی شایسته ای را به نمایش گذاشت.

رئیس فدراسیون پهلوانی و زورخانه ای کشور بعنوان متولی اصلی این ورزش در کشور ضمن تقدیر از دست اندرکاران و کلیه عوامل برگزار کننده مسابقات از مربیان و ورزشکاران و داوران که با حضور فعال و فنی خود بر کیفیت مسابقات افزودند نیز قدردانی نمود و آمادگی فدراسیون پهلوانی کشور برای تداوم همکاری هرچه بیشتر با سازمان زندان ها و دیگر ارگان ها  را اعلام نمود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین رستمی مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور نیز به ایراد سخن پرداخت و هدف و برنامه سازمان زندانها در موضوع ورزش را تربیت انسان از طریق فعالیت های بدنی عنوان نمود.

مدیرکل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور ورزش پهلوانی و زورخانه ای را یکی از بهترین ورزش ها دانست و عنوان کرد: می توان به این ورزش عنوان ورزش ذکر خانه ای هم اتلاق نمود چراکه مرشد ها عاشقانه و خالصانه دائم از خداوند تعالی و ائمه طاهرین یاد می کند و نصایح و توصیه های اخلاقی را پندگونه و زیبا متذکر می شوند.

حجت الاسلام رستمی بااشاره به اینکه ورزش پهلوانی و زورخانه ای مهمترین اولویت اداره فرهنگی و تربیتی  بعد از نماز و قرآن می باشد عنوان کرد: معتقدیم در مجموعه زندان ها راه سعادت و تربیت از سه شاه راه نماز، قرآن و ورزش زورخانه ای می گذرد و در این راستا از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد .

وی ورزش زروخانه ای را یکی از هنرمندانه ترین  و مطلوب ترین ورزش های کشور دانست و  افزود: بعنوان یک مسئول فرهنگی در سطح کشور از همه همکاران و دست اندرکاران ورزش وفرهنگ تقاضا مندم به ورزش زورخانه ای  که ریشه در اخلاق و جوانمردی و دین و آیین ما دارد توجه ویژه ای داشته باشند و برای ترویج و تبلیغ و توسعه آن  هزینه کنند.

این مقام مسئول، ورزش پهلوانی را ابزاری برای حفظ جوانان و نوجوانان کشور از آسیب ها و تهاجمات فرهنگی  دانست و تاکید کرد: این ورزش براخلاق  و یاد خدا تکیه دارد  و در پرورش جوانان ما می تواند نقش بسزایی داشته باشد اما متاسفانه در سطح کشور و بخصوص در سطح زندان ها تعداد این پایگاه ها بسیار کم است که طلب یاری از خیرین و مسئولین داریم  تا بسمت ساخت این مجموعه ها بیایند واز خود یادگاری ارزشمندی به جا بگزارند.

photo_2017-08-10_12-28-15 photo_2017-08-10_12-28-17

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*