با حضور مسؤلین قضایی واجرایی استان صورت گرفت: مسابقات قرآنی مرحله استانی زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد با معرفی برگزیدگان پایان یافت


مسابقات قرآنی مرحله استانی زندانهای کهگیلویه وبویراحمد که با همکاری جهاد دانشگاهی برگزار شد در رشته های ترتیل ، تفسیر ، اذان و قرآئت با حضور کار کنان ، زندانیان و پرسنل وظیفه و با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان کهگیلویه وبویراحمد مرحله استانی مسابقات قرآنی زندانهای استان با شرکت کار کنان ، زندانیان و پرسنل وظیفه در رشته های قرائت ، ترتیل ، تفسیر و اذان با همکاری و مساعدت جهاد دانشگاهی در سالن اجتماعات کتابخانه های استان برای اولین بار در خارج از زندان و با حضور رئیس کل دادگستری ، مسؤلین قضایی و اجرایی استان و کار کنان در فضایی معنوی برگزار و در آئین اختتامیه این دوره از مسابقات برگزیدگان با اعلام هئیت داوران معرفی شدند.
در آئین اختتامیه این دوره از مسابقات اسماعیل جمیاری با تقدیر از همکاری جهاد دانشگاهی و مساعدت حوزه های قضایی گفت: یکی از اولویتهای سازمان زندانها در ادامه توسعه قضایی ، فعالیتهای فرهنگی تربیتی است که خوشبختانه علی رغم کمبود تجهیزات ، فضا و نیروی نسانی در اجراء برنامه های فرهنگی ، دینی و مذهبی در زندانها عملکرد خوبی داشته ایم.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات قرآن در فضای زندانها گفت: این مسابقات زمینه‌ساز انس بیشتر با کتاب وحی و تدبر در قرآن است.
مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان تصریح کرد: پرداختن به برنامه ها و آموزه های دینی در زندانها مهمترین راه برون رفت از آسیب و بزهکاری است که می تواند زمینه ساز بازسازی شخصیت زندانیان را فراهم آورد.
عضو شورای قضایی ، برگزاری مراسم اعتکاف با حضور ۱۱۴ نفر به تعدا ۱۱۴ سوره قرآن برای اولین بار در بیرون از زندان و استقرار در یکی از مساجد شهر ، کتابت قرآن با شرکت ۱۲۰ نفر از زندانیان در ماه رمضان، ارسال آثار هنری زندانیان در نمایشگاه بین‌المللی قرآن در تهران، برگزاری ۱۰ محفل انس با قرآن در سطح استان و تفسیر سوره هود با شرکت ۳۰۰ نفر را از برنامه‌های فرهنگی ـ تربیتی عنوان کرده که نشانه توجه ویژه به امور تربیتی در زندانهاست.
جمیاری در ادامه به تبیین برنامه های فرهنگی در زندانها پرداخت و افزود: برگزاری کلاس‌های روخوانی، روخوانی، تفسیر، تجوید، صوت و لحن، مسابقات قرآنی مددجویان، کارکنان ، سربازان و اعزام نفرات برتر به مسابقات کشوری، استقرار ۱۶ نفر روحانی در ماه رمضان در زندانهای استان،تصحیح قرائت نماز برای هزار و ۸۰۰ نفر مددجو، سرباز و کارکنان و مسابقه کتابخوانی رضوی با همکاری کتابخانه‌های عمومی با حضور ۲۰۰ نفر از زندانیان را از دیگر برنامه‌های اجرایی درپنج ماهه اول امسال بوده است .
این مقام ارشد زندانهای استان تفسیر سوره یوسف و رعد با همکاری اوقاف برای ۳۰۰ نفر زندانی، آموزش احکام در سطوح ۱، ۲ و ۳ برای هزار و ۵۰۰ نفر از زندانیان، برگزاری کلاس‌های آموزشی اوصول اعتقادات برای هزار و ۲۰۰ نفر از زندانیان، قرائت ادعیه زیارت عاشورا، کمیل و توسل، مسابقه کتاب آثار شهید مطهری در هفته معلم، شرکت زندانیان در ورزش صبحگاهی ویژه همسران زندانیان در معرض اعتیاد، دوره‌های متعدد فنی و حرفه ای برای زندانیان و… را از سایر برنامه‌های فرهنگی صورت گرفته در زندانها ذکر کرد.
حجت‌الاسلام غلامرضا مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد نیزدر این آئین ضمن تقدیر از حسن توجه مدیر کل زندانها به برنامه های فرهنگی تربیتی در زندانها گفت: ترویج و گسترش آموزه های دینی و پرداختن به امور فرهنگی مسلماً نتایج خوب و مطلوبی در زندانها دارد که با مدیریت جدید الحمدلله برنامه های فرهنگی تربیتی مشهود و ملومس است که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی خطاب به شر کت کنند گان در این مسابقات عنوان داشت : توفیق بزرگی نصیب شما شده تا در محفل قرآنی شر کت نماید تا انس به این کتاب عظیم خداوندی پیدا کرده و راه و صراط مستقیم را بپیمائید.
رئیس شورای قضایی استان کهگیلویه وبویراحمد سخن گفتن در مورد قرآن و کنه وجودی قدرت لایزال الهی را بر عهده بشرخاکی ندانست و تصریح کرد: پرداختن به قرآن و کلام وحی فقط در قدرت خداوند و معصومین علیهم السلام است ولی با برگزاری چنین محافلی نیز میتوانیم ادعا کنیم که با این کتاب هدایت بخش انس داریم .
مزارعی با اظهار خرسندی از شرکت زندانیان در چنین برنامه هایی افزود: در مسیر خودسازی قرار بگیرید و تقوای الهی را رعایت کنید، گاهی وقت‌ها تقوای یک نفر زندانی بهتر از یک روحانی است معیار برتری، ارتباط با خدای تعالی است که الحمددلله در مسیر خوب و شایسته ای قرار دارید.
حجت‌الاسلام مزارعی در ادامه سخنان خود با بیان توجه به آیات و روایات اولین لازمه بندگی خدا را ارجحیت نماز دانست و عنوان کرد:عامل به قرآن باشید تدبر و تأمل درقرآن داشته باشید که اگر تفکر با معنا در قرآن نداشته باشیم کاری بیهوده انجام داده ایم .
این مقام ارشد دستگاه قضایی استان خاطر نشان کرد : از تأمل در قرآن پرداختن به امر نماز است که اقامه صلاه ما را به سر منزل مقصود رهنمون خواهد ساخت.
حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد با اشاره به شرکت زندانیان در این مسابقات و توجه به آموزه های دینی از اعطاء تسهیلات حقوقی از جمله مرخصی ، عفو ، اشتغال … به زندانیان شر کت کننده در مسابقات قرآنی خبر داد و تصریح کرد : قوه قضائیه از ترویج ، اجراء و شر کت در بر نامه های فرهنگی ، دینی و مذهبی توجه و حمایت ویژه ای دارد و در این زمینه با نزدیکی و انس شما به قرآن و گرفتن نور الهی از این کتاب انسان ساز مجموعه قضایی استان نیز در اعطاء تسهیلات قانونی به شما دریغ نخواهد کرد.

قابل ذکر آنکه هئیت داوران در این مسابقات نفرات برتر را در رشته های ترتیل ، قرائت ، اذان و تفسیر در بین کار کنان ، پرسنل وظیفه وزندانیان معرفی و با اعطاء لوح تقدیر و جایزه نقدی از برگزیدگان تقدیر شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*