مسابقات قرآن خانواده کارکنان زندان های فارس برگزار شد

مسابقات قرآن کریم خانواده کارکنان زندانهای فارس در رشته های قرائت، مفاهیم، ترتیل، حفظ قرآن، حفظ موضوعی و اذان با شرکت ۳۵ نفر از خانواده کارکنان زندانهای فارس در گروه های سنی ۴ الی ۱۶ سال(خردسالان) و بالای ۱۶ سال (بزرگسالان) در سالن شهید آیت الله دستغیب اداره کل زندانهای استان با حضور داوران اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس برگزار گردید.
در مراسم افتتاحیه این مسابقات که با حضور گروهی از مسئولین اداره کل زندانهای فارس برگزار گردید، حامد کریمی رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان فارس طی سخنانی از قرآن به عنوان کتاب و منشور زندگانی یاد کرد و گفت : « قرائت قرآن و عمل به مفاهیم و معانی قرآنی یکی از مهمترین استراتژی های سازندگی شخصیت و تکامل انسانهاست، و قرآن بهترین الگو برای تمام بشریت است .
وی با اشاره به این سخن گهربار پیامبر عظیم الشان اسلام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه و آله) که می فرماید : راست ترن سخن، رساترین پند و زیباترین حکایت کتاب خداست خاطر نشان کرد: در زندانهای استان فارس، قرآن این منشور زندگی در راس تمامی برنامه های فرهنگی و تربیتی قرار دارد و شروع برنامه های روزانه زندانها با تلاوت قرآت است .
سپس در اختتامیه این مسابقات به تمامی شرکت کنندگان لوح یادبود و به نفرات برتر اول تا سوم در هر رشته لوح سپاس به همراه هدایای فرهنگی و جوایز نقدی اهدا گردید .
نفرات برتر این دوره از مسابقات به شرح ذیل می باشد :
در رشته مفاهیم:
نفر اول : زهرا سالاری
نفر دوم : غزاله اکبری
نفر سوم : مریم اخلاقی
رشته اذان (خردسالان) :
نفر اول امیر حسین معصومی
نفر دوم سید ابوالفضل رضایی
نفر سوم نیما عرشی
در رشته قرائت( بزرگسالان):
مریم قنبری رتبه اول
در رشته قرائت( خردسالان):
آسیه کهزادی رتبه اول
در رشته ترتیل(بزرگسالان):
زهره صفری آباد شاهپوری رتبه دوم
در رشته ترتیل (خردسالان)
غزل کرمی رتبه اول
در رشته حفظ ۱جزء:
فاطمه بازیاری رتبه دوم
در رشته حفظ ۲جزء
محمدمهدی میرزایی رتبه سوم
در رشته حفظ ۵جزء:
الهام سامانی رتبه اول
در رشته حفظ موضوعی:
عاطفه کوه پیما رتبه دوم
در رشته ترتیل خردسالان:
محمدمهدی رضایی نژاد نفر اول
در رشته مفاهیم( خردسالان):
فاطمه اکبر آبادی رتبه اول را کسب کردند و داور این دوره از مسابقات صدیقه شب خیز از اداره کل تبلیغات اسلامی استان فارس بودند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*