افتتاح نمایشگاه عرضه تولیدات صنایع دستی زندانیان زندان های خراسان رضوی در شهرستان قوچان

به گزارش روابط عمومی زندان قوچان به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک و به منظور اجرای بهینه برنامه های ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و در راستای ایجاد فرصت های شغلی مناسب و فراهم نمودن شرایط خود اشتغالی زندانیان به منظور کسب درآمدی متعارف برای بهبود وضعیت معیشتی خانواده آنها با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت حوزه معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان اولین فروشگاه و نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی زندانیان زندانهای استان در محل دائمی نمایشگاه صنایع دستی زندانیان زندان قوچان افتتاح گردید . در آیین افتتاح این نمایشگاه که با حضور قامتی فرماندار ، آذری دادستان دادسرای عمومی و انقلاب ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا ، جمعی از مسئولین و روسای ادارات شهرستان ، کارآفرینان برتر استانی برگزار گردید محصولاتی از صنایع دستی زندانیان شامل گلیم ، تابلو فرش ، کیف و کفش ، پوشاک و . . . در معرض بازدید عموم قرار گرفت .

در این مراسم آذری دادستان شهرستان در سخنانی خاطر نشان کرد : هدف مجموعه قضایی شهرستان و ریاست زندان ایجاد شرایط مطلوب اصلاحی و تربیتی و فراهم کردن زمینه آموزش و خود اشتغالی برای زندانیان بوده تا اینکه زندانی در حال تحمل حبس بتواند از تسهیلات بوجود آمده جهت کسب درآمد برای خود وخانواده استفاده نموده و بازگشت سعادتمندانه ای به سوی جامعه داشته باشد .

در خاتمه دکتر قامتی فرماندار شهرستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دادستان و رئیس زندان در برگزاری این نمایشگاه آن را نقطه عطفی در جهت توسعه برنامه های اشتغال محور در سطح شهرستان دانست .

شایان ذکر است طبق برنامه ریزی انجام شده و هماهنگی با اداره صنعت و معدن و اتاق اصناف شهرستان مقرر گردید تعدادی غرفه رایگان چهت شرکت و ارائه صنایع دستی زندانیان در نمایشگاه شهریور ماه شهرستان قوچان به زندان واگذار گردد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*