دیدار سرپرست زندانهای ایلام با مدیریت حوزه های علمیه استان

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – علی حسنوند سرپرست زندانهای ایلام با حجه الاسلام والمسلمین مرادبیگی مدیریت حوزه های علمیه استان دیدار کرد.
حجه الاسلام والمسلمین مرادبیگی در ابتدا به تاثیر حضور روحانیون به عنوان مبلغ دینی و مروج فعالیتهای اصلاحی و تربیتی اشاره کرد و اذعان داشت: روحانیونی که فعالیت های مذهبی خود را در سطح زندانهای استان به اجرا می گذارند باید در بطن زندانیان جای داشته باشند ولازمه این امر ارتباط مناسب و گره گشایی از مشکلات آنها است.ایشان اظهار داشتند: تعامل مجموعه زندانهای استان و حوزه های علمیه باعث می گردد که با کمک روحانیون ، دیدگاه اشتباه زندانیان به مسائل اعتقادی و مذهبی اصلاح گردد و پیاده سازی آداب و اصول اسلامی به نحو مطلوبتری انجام پذیرد.
علی حسنوند ضمن تقدیر از همکاری و تعامل روز افزون حوزه علمیه استان ، از ضعف اعتقادی و عدم آگاهی به قانون به عنوان دو عامل مهم در ارتکاب جرم یاد کرد و به بیان لزوم حضور روحانیون در راستای تقویت بُعد اخلاقی و اعتقادی زندانیان پرداخت.حسنوند خاطر نشان کرد: اجرای هدفمند برنامه های فرهنگی و تربیتی با دخالت مستقیم روحانیون و شفاف سازی ابهامات زندانیان در مسائل اعتقادی می تواند راه را برای توسعه و تقویت اهداف سازمانی هموار تر کند.
سرپرست زندانهای ایلام تصریح کرد: روحانیون در نقش خدمت به مردم، بهتر می توانند پیام اسلام را تبلیغ کنند. روحانیون در بیدار کردن مردم نسبت به افکار انحرافی، نقش بسیارمؤثری دارند و می توانند در بازسازی شخصیتی زندانیان و حتی تغییر هویت مجرمانه آنها نقش آفرین باشند.
وی عدم بازگشت زندانیان به زندان و بازسازی شخصیتی آنها را از نتایج حائز اهمیت فعالیت های تاثیرگذار روحانیون دانست و گفت: با مطالعه دستورهای دین اسلام این نکته کاملاً واضح و مشخص است هر آنچه که در دین به انجام یا ترک آن امر و توصیه شده نقش بسزایی در بهداشت روانی دارد. فرد مذهبی کمتر گرفتار خشم و رفتارهای هیجانی می شود به خاطر باورهایی که در او تثبیت شده در برابر ناملایمات و سختی ها، مشوش نمی شود و در برخورد با دیگران آرامش خود را حفظ می کند و همین نکات از مهمترین عوامل پیشگیری از وقوع جرم است.
در پایان این دیدار تفاهم نامه همکاری فیمابین زندانهای ایلام و حوزه علمیه استان به امضاء رسید.

 

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*