حسن محمد یاری مدیر کل زندانهای همدان

مدیر کل زندان های همدان بر ضرورت توسعه ورزش بین کارکنان تاکید کرد

حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان در آئین افتتاحیه مسابقات فوتسال کارکنان زندان های کشور گفت : یکی از اصلی ترین  اقدامات در زمینه سلامت کارکنان ، پرداختن  به ورزش و تحرک بدنی است که تأثیرات شگرفی چه از نظر جسمی و چه از بعد روانی بر  افراد دارد،هر چند ورزش هم چون خوردن و آشامیدن باید جزئی از برنامه روزانه  افراد باشد و بخصوص کارکنان سازمان زندان ها در این زمینه می بایست اهتمام ویژه ای داشته باشند و بر ضرورت توسعه ورزش بین کارکنان تاکید کرد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،آئین افتتاحیه پانزدهمین مسابقات فوتسال کارکنان زندان های سراسر کشور با حضور حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان ،حجت الاسلام و المسلمین رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی  سازمان زندان های کشور ،سلطان پور رئیس اداره تربیت بدنی  سازمان زندان های کشور و هیات همراه و کارکنان زندان های سراسر کشور صبح امروز در سالن امام علی (ع) دانشگاه آزاد همدان برگزار شد .

در این آئین محمد یاری ضمن گرامیداشت یاد و خاطر شهدا بخصوص شهدای مدافع حرم  و شهید شاخص استان همدان شهید ” حاج حسین همدانی ” گفت : در آستانه  ایام بزرگ و فرخند ه ای هستیم  وفرارسیدن روز نهم ذیحجه ، روز عرفه  روز دعا و نیایش را که   ” مرحوم شیخ عباس قمی” درباره شب عرفه می گوید: «از لیالی متبرّکه و شب مناجات با قاضی الحاجات است و توبه در آن مقبول و دعا در آن شب مستجاب است. و کسی که آن شب را به عبادت بسر آورد، اجر و پاداش هفتاد سال عبادت را دارد.»

وی افزود :همچنین  ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید قربان  ، عید بندگی و  بخشودگی  و عید رهایی از تعلقات ،آرزو می کنم قسمت و نصیب تک تک شما عزیزان شود تا  به زودی زود میهمان حریم امن الهی باشید.

محمد یاری  با اشاره به عید قربان ادامه داد :عید قربان عید پیروزی وظیفه بر غریزه است، مخلوقات خداوند  سه  گروه اند ، گروه اول  صرفاً پیرو غریزه اند مانند حیوانات ،گروه دوم  که مطلق پیرو وظیفه اند مانند ملائکه  و گروه سوم انسان ها هستند که گاهی پیرو غرائز هستند و گاهی بدنبال وظیفه ها هستند.

وی خاطر نشان کرد :هرگاه انسان بر سر دو راهی غریزه  و وظیفه قرار گرفت و غریزه  را انتخاب کرد  پیش  به سوی حیوانیت رفته و حتی گاه از حیوانیت هم پست تر می رود چرا که از قوه عقل و فکر و رهنمودهای انبیاء الهی  استفاده ننموده است  ( اولئک کالانعام بل هم اضل) اما اگر در این  دو راهی  بندگی ، انتخاب وی  پیروی از وظیفه باشد  پیش به سوی عالم ملائکه خواهد رفت  و شایسته است آن هنگام را با عنوان  “عید ” جشن بگیرد  همانگونه که در ماه مبارک رمضان  غریزه های گرسنگی  ، تشنگی  و شهوت انسان را   به سوی آب  و نان و همسر سوق می دهد اما وظیفه ،  او  را از این غرائز منع می کند و آنگاه که انسان بندگی و تسلیم شدن را انتخاب کرد  موفق به اطاعت گشته و  عید فطر را جشن می گیرد.

مدیر کل زندان های همدان خاطر نشان کرد :خداوند بزرگ  را  شاکرم که توفیق نصیب اینجانب  و همکارانم کرد تا میزبان  عزیزانی باشیم که گرد هم آمده اند تا بار دیگر چهره ای زیبا و چشم نواز از منش پهلوانی را در عرصه پر هیجان ورزش   و در قالب پانزدهمین دوره مسابقات  فوتسال کارکنان زندان های سراسر کشور به تصویر بکشند .

محمد یاری ادامه داد :تشکر ویژه ای هم دارم  از  پرچم داران  اصلاح و تربیت کشور ،  خاصه  ریاست  معززسازمان زندان ها ، معاونین ایشان ، مدیر کل  فرهنگی وتربیتی سازمان  ، رئیس  تربیت بدنی سازمان و آقای همایونی و مدیران و مسولان استانی   و همچنین  همکاران عزیزم در ستاد برگزاری این دوره از مسابقات که الحق و الانصاف ،مدتهاست که با تلاش شبانه روزی در تدارک برگزاری این  دوره از مسابقات و میزبانی شما عزیزان بودند والبته امیدواریم  قدر این نعمت را بدانیم و لایق عنایت و محبت بیکران یکایک شما عزیزان باشیم.

مدیر کل زندان های همدان اظهار کرد :همانگونه که مستحضر می باشید سازمان زندان ها بر اساس اهداف متعالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و نصّ صریح آیات قرآن کریم  و روایات اهل بیت (س) وظیفه مهم اعتلای شخصیت و حفظ کرامت انسان هایی را به عهده گرفته است که به  هر دلیلی در معرض آسیب و خطر و خسران قرارگرفته اند و به دنبال آن است که بازگشتی سعادتمندانه برای آنان به جامعه و  آغوش  گرم خانواده فراهم سازد.

وی افزود :سازمان  برای  پیشبرد این  اهداف ،  خط مشی و  برنامه ها ی  متنوع  و کارشناسی شده ای  تدوین کرده  و اجرا می نماید،  اما در این برنامه های راهبردی  گروه هدف ،  تنها مددجویان   تعیین نشده اند بلکه  سربازان وظیفه و کارکنان  نیز به عنوان ارکان اصلی پیشبرد  امورات  سازمان ، مورد توجه قرار گرفته و با نگاهی ویژه  و هدفمند برای  سلامت روح و جسم ایشان  و حتی خانواده هایشان برنامه ریزی شده است . محمد یاری یاد آور شد :قطعا ًهمه بزرگواران سختی و مشقت کار در زندان ها را با  پوست و گوشت خود لمس کرده اند و اثرات سوئی که بعضاً متوجه جسم و جان  پرسنل  می شود و زندگی شخصی و خانوادگی ایشان را  تحت تأثیر قرار می دهد ، مشاهده کرده اند ،  از این رو پرداختن به سلامت  این قشر شریف همواره  از  اولویت های سازمان بوده و  هست.

وی با بیان این موضوع ادامه داد :نا گفته پیداست که یکی از اصلی ترین  اقدامات در این زمینه پرداختن  به ورزش و تحرک بدنی است که تأثیرات شگرفی چه از نظر جسمی و چه از بعد روانی بر  افراد دارد،هر چند ورزش هم چون خوردن و آشامیدن باید جزئی از برنامه روزانه  افراد باشد و بخصوص کارکنان سازمان زندان ها در این زمینه می بایست اهتمام ویژه ای داشته باشند و بر ضرورت توسعه ورزش بین کارکنان تاکید کرد .

محمد یاری اظهار کرد : لیکن برگزاری چنین مسابقاتی نه صرفاً برای تعیین تیم های برتر بلکه به منظور ارج نهادن ارزش دادن به مقوله اخلاق در ورزش و فرهنگ سازی در این زمینه است ، گرچه برگزاری مسابقات در ذات خود ، رقابت و تعیین مقام را در پی دارد اما مهمتر از آن همان است که بدان اشاره شد.

مدیر کل زندان های همدان در بخش دیگری از سخنان خود افزود :از این دیدگاه و منظر اداره کل زندان های استان همدان بر خود فرض دانست که پیشنهاد میزبانی این مسابقات را بپذیرد و خود را در این امر مهم و ارزشمند  سهیم گرداند.

وی در پایان سخنان خود یاد آور شد :مسابقات فوتسال  کارکنان زندان های سراسر کشور ، آن هم در این سطح و با این فضای مناسب ، فرصتی است  مغتنم ،  که در راستای اهداف   سازمان زندان های کشوروبه همت  مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان ها و همکارانشان فراهم آمده است.

محمد یاری ادامه داد : امید می رود که در طول مسابقات با حضور همکاران  ورزشکار وکلیه دوستان وعزیزان اوقات خوش وخوبی را تجربه نمائید و کاستی ها وکمبودها را با روحیه جوانمردی ومنش پهلوانی برما ببخشائید.

در پایان از تمامی دوستان به ویژه رئیس دانشگاه  ، معاون ، رئیس تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی وسایر دوستان و همکاران که بیش از یک ماه این مجموعه را در برپایی هر چه باشکوه تر این مسابقات یاری نمودند کمال تشکر و تقدیر را دارم.

حسن محمد یاری مدیر کل زندانهای همدان

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*