حجت الاسلام والمسلیمن رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور :یکی از بهترین راهکارهای اصلاح و تربیت توسعه ورزش است

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور در آئین افتتاحیه مسابقات فوتسال کارکنان زندان های کشور گفت :  یکی از بهترین راهکارهای اصلاح و تربیت بحث ورزش است .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،آئین افتتاحیه پانزدهمین مسابقات فوتسال کارکنان زندان های سراسر کشور با حضور حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان ،حجت الاسلام و المسلمین رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی  سازمان زندان های کشور ،سلطان پور رئیس اداره تربیت بدنی  سازمان زندان های کشور و هیات همراه و کارکنان زندان های سراسر کشور صبح امروز در سالن امام علی (ع) دانشگاه آزاد همدان برگزار شد .

 

دراین آئین  حجت الاسلام والمسلیمن رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور به ارائه سخنانی پرداخت و گفت :سپاس حضرت حق که این توفیق را کرامت کرد که در جمع شما ورزشکاران عزیز و بزرگوار  و همکاران خدوم و پر تلاش  زندان های سراسرکشور ،آن هم در استان همدان به میزبانی اداره کل زندان های استان همدان باشم .

 

وی ضمن تقدیر و تشکر از حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان ، معاونین و همکاران ایشان که میزبانی پانزدهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان زندان های سراسر کشور را به صورت با شکوه پذیرفتندگفت : همچنین از زحمات همکاران خوبم در ستاد سازمان و بویژه رئیس سازمان زندان های کشور که اجازه برگزاری این مسابقات را دادند تشکر ویژه می کنم .

وی در ادامه همچنین از برگزاری مسابقات والیبال زندان های سراسر کشور در آینده ای نزدیک خبر داد .

حجت الاسلام والمسلمین رستمی  در ادامه با اشاره به روز عرفه و عید قربان افزود :امروز روز عرفه است و به کوه رحمت ( جبل الرحمه) در عرفات و خواندن دعای امام حسین (ع) در این روز اشاره کرد .

وی ادامه داد : امام حسین (ع)  کنار این کوه روبه قبله(کعبه ) قرار گرفتند و در گرمای طاقت فرسای عربستان دستان  خود را به مانند فقیر و مسکینی نیازمند به درگاه الهی بالا  بردند و شروع به خواندن دعای عرفه به مدت سه ساعت می کند .

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور ادامه داد : امام حسین (ع) در روز عرفه به درگاه خداوند می فرماید : زیان کرد بنده ای که در این دنیا زندگی کرد و از حب ،محبت و عشق تو مسیری نداشت و کسی که به این دنیا آمد مانند گوسفند و بقیه حیوانات زندگی کرد که فقط فکر شکم و شهوتش بود و از عشق ، علاقه و محبت تو ای خدای کریم  سودی نبرد، این انسان، انسانی زیان کار است .

وی افزود :خدایی که این همه کریم و رئوف است و خدایی با این عظمت که کل کره زمین یکی از کوچک ترین مخلوقاتش است و ما چه هستیم در مقابل خالق این عظمت.

رستمی  در ادامه خاطر نشان کرد :انسان یک لحظه تصور کند که آن کسی که این همه عظمت را خلق کرده است به بنده اش می گوید ای بنده من ،من منتظرم که تو با من مناجات و صحبت  کنی .

وی گفت : خدای متعال می فرماید:من ناله گناهکار را دوست دارم و  در ادامه به حدیثی از پیغمبر اکرم (ص) اشاره می کند که حضرت می فرمانید :خداوند  به بنده گناهکار نسبت به گناهش غضب دارد نه نسبت به بنده وهمه را دوست دارد وخدا حتی منتظر کسانی است که با او قهر کرده اند .

وی یاد آورشد : خدای متعال می فرماید : اگر آن هایی که با من قهر کرده اند بدانند که من چقدر منتظرآن ها هستم  که با من حرف بزنند از شدت اشتیاق و خوشحالی  مرگ برایشان فرا می رسد وفوت می کنند ،یعنی آن قدر خداوند  منتظر آن ها است .

مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور گفت : ما در زندان های کشور حدود ۲۰۰هزار متر فضای ورزشی داریم که اگر همکاران نیز در نظر بگیریم حدود ۱متر فضای ورزشی  برای افرادی که می خواهند از این فضا استفاده کنند تعلق می گیرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود از مدیران کل زندان های سراسر کشور خواست که برای اضافه کردن فضاهای ورزشی برنامه ریزی کنند  ،بویژه یکی از ورزش هایی که بسیار شوق و اشتیاق به آن است ومورد بهره برداری قرار می گیرد ورزش فوتسال است .

وی ادامه داد : همت کردن برای  فضاهای سرپوشیده که مورد اهتمام همکاران ما در ستاد سازمان است و  یکی از بهترین راهکارهای اصلاح و تربیت بحث ورزش است ویکی از انواع ورزش ها  نیز ورزش باستانی است.

رستمی افزود : ۱۳۸۴انجمن ورزشی در زندان های کشور داریم که بیشتر در بین مددجویان زندان ها  فعال است و جادارد که بحث ورزش را نیز برای کارکنان توسعه دهیم .

وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دکتر منعم مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان، خطاب به ایشان و همکاران وی در سطح کشور  گفت : پشت دیوراهای بلند نیز جزو شهر شما است و زندان ها هم قسمتی از مجموعه شما است و ماورزشی ها هم نیز به نوعی نیروهای شما در زندان های کشور هستیم .

وی در بخش دیگر از سخنان خود از برگزاری المپیادهای ورزشی که با حضور فدراسیون های مختلف و  با سفارش اکید دکتر شعبانی معاون توسعه  ورزش همگانی کشور در حال برگزاری است خبر داد  و افزود : انشالله که  شاهد رشد روز افزون برنامه  های ورزشی در زندان های کشور باشیم و کارکنان  ما با ورزش تنی سالم و قدرتمند داشته باشند و انشالله در خدمت و رکاب آقا امام زمان(عج) گوش به فرمان ایشان باشیم .

در این آئین افتتاحیه دکتر سلطان پور رئیس اداره تربیت بدنی سازمان زندان های کشور نیز حضور داشت و به ارائه سخنانی پرداخت و گفت :امروز در پانزدهمین دوره مسابقات فوتسال کارکنان زندان های سراسر کشور حضور داریم و ۱۵سال مسابقه برگزار کردن ،خود یک افتخار بزرگ است و امروز برگ زرین دیگر نیز به افتخارات  حوزه ورزش و کل سازمان زندان ها نیز اضافه شد .

وی ضمن تقدیر و تشکر از رئیس سازمان ،معاون سلامت ،اصلاح و تربیت  سازمان زندان های کشور وبویژه  مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان  برای اجرای این گونه مسابقات که با حمایت های ایشان  از حوزه ورزش موافقت برگزاری مسابقات اخذ شذ .

سلطان پور ضمن قدردانی از زحمات محمد یاری مدیر کل زندان های همدان و همکاران وی در امر برگزاری مسابقات فوتسال  گفت : مدیر کل زندان های همدان از مدیرانی هستند که در عرصه ورزش حضور داشتند و همچنین جادارد از زحمات رئیس دانشگاه آزاد ،مدیر کل ورزش و جوانان و همکاران آن ها نیز کمال تشکر و قدرانی را داشته باشم   .

وی در ادامه از جشنواره فرهنگی ورزشی در زندان های کشور خبر داد که هدف از این جشنواره تبادل تجربیات در عرصه زندانبانی است و انشالله بتوانیم روز به روز  حوزه ورزش  در سازمان را گسترده تر کنیم .

وی  با بیان اینکه  مسابقات ورزشی زروخانه ای مددجویان  در دی ماه سال گذشته در همدان و امسال مرداد ماه در یزد برگزار شد ،از برگزاری مسابقات والیبال در اداره کل زندان های استان گیلان خبر داد و انشالله بتوانیم در سال های بعد رشته های ورزشی دیگری نیز اضافه کنیم .

رئیس اداره تربیت بدنی سازمان زندان های کشور اظهار کرد :در اینجا حضور داریم که یک رقابت سالم و یک گردهمایی خوبی را داشته باشیم و در نهایت از جمع ۲۹ استان شرکت کننده در این دوره از مسابقات یک تیم  مقام اول مسابقات  را کسب می کند .

سلطان پور با بیان اینکه ما زیر نظر اداره فرهنگی و تربیتی هستیم افزود : هدف ما اقدامات فرهنگی و تربیتی است تا در عرصه زندانبانی نیز موفق باشیم و برای توسعه مسابقات بایستی اهداف و برنامه ها را فراموش نکنیم و انشاءالله بتوانیم در سال های آینده  رشته های انفرادی را  نیزبرگزار کنیم .

وی گفت برای برگزاری این مسابقه نزدیک  به ۶ ماه برنامه ریزی شده تا  شما عزیران در این مکان حضور داشته  باشید  و با حضور سبز خودتان مسابقات فوتسال کارکنان زندان های سراسر کشور را رونق بخشیده اید .

گفتنی است همچنین نتایج مسابقات متعاقباًاعلام خواهد شد .

 

حجت الاسلام والمسلیمن رستمی مدیر کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندان های کشور

سلطان پور رئیس اداره تربیت بدنی سازمان زندان های کشور

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*