مدیر کل زندانهای استان سمنان: در توسعه اشتغال زندانیان پیشرفت بسیار خوبی داشته‌ایم

مدیر کل زندانهای استان سمنان با بیان اینکه در توسعه اشتغال زندانیان استان پیشرفت بسیار خوبی داشته‌ایم، گفت: این موفقیت نشان‌دهنده این است که در صورت تلاش، خلاقیت و استفاده مفیداز فضاها و امکانات موجود، رسیدن به اهداف بزرگ ناممکن نیست.

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان سمنان، عباسعلی عرب در چهارمین جلسه کارگروه تخصصی اشتغال و حرفه‌آموزی زندانهای استان که با حضور معاون اداری و مالی، رؤسای زندانهای تابعه و سایر اعضای کارگروه برگزار شد، با اشاره به نقش برجسته اشتغال در کاهش آسیب‌های درون زندان بیان کرد: اولویت اول ما در بحث اشتغال، به‌کارگیری حداکثری مددجویان در مشاغل مختلف شامل و پرکردن اوقات فراغت آنان در راستای کاهش آسیب‌ها و رفتارهای پرخطر است.

وی با برشمردن مزایا و آثار مثبت اشتغال مددجویان ابراز داشت: مزیت‌های دیگر اشتغال از جمله ایجاد درآمد و کمک به اقتصاده خانواده زندانی، فراهم‌آوردن زمینه ایجاد مشاغل پایدار پس از آزادی، ایجاد خودباوری و کاهش ضریب بازگشت مجدد به زندان از دیگر مزایای گسترش اشتغال در میان مددجویان است.

عرب خاطرنشان کرد: بنابراین با توسعه اشتغال، علاوه‌ بر حرفه‌آموزی و درآمدزایی زندانیان، اوقات فراغت آنان به نحو مطلوب بهینه‌سازی خواهد شد و این اتفاق برقراری آرامش در داخل زندان را هم به دنبال خواهد داشت.

مدیر کل زندانهای استان سمنان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به تجارب برخی از زندانهای استان در راه‌اندازی کارگاه‌های پربازده گفت: راه‌اندازی بسیاری از مشاغل نیاز به هزینه و فضای چندان زیادی ندارد و با خلاقیت و ابتکار می‌توان بیشترین تعداد مددجویان را چه در بین مردان و چه زنان مشغول به کار کرد.

مقام ارشد زندانهای سمنان اضافه‌ کرد: برای شروع یک کار، نباید سودآوری بالا مبنای عمل قرار گیرد، چرا که پس از پاگرفتن و به تدریج این امر محقق خواهد شد.

عباسعلی عرب در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نقش مؤثر خیرین در اشتغال‌زایی تصریح کرد: با کمک نهادهای حمایتی و جذب خیران، اشتغال زندانیان در حوزه‌های مختلف شتاب بیشتری خواهد یافت.

وی در پایان، استفاده از فرصت‌ها و پیگیری مداوم را به عنوان یکی از الزامات موفقیت در راه تحقق توسعه اشتغال در زندانها دانست و ابراز امیدواری کرد: رؤسای زندانهای از طریق تعامل با فرمانداری‌ها و سایر دستگاه‌های اجرایی شهرستان، گام‌های بلندی را در حوزه اشتغال زندانیان بردارند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*