اولین دوره المپیاد ورزشی زندان مرکزی شیراز، همزمان با زندان های سراسر کشور برگزار شد

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس افزود: اعتقاد ما زندانبانان این است که زندانی با شناخت و آگاهی و آموزش مهارت های فردی و اجتماعی رشد می کند و در شخصیت آنان تغییر و تحول مناسب به سوی کمال اتفاق می افتد.
وی اضافه کرد: این آگاهی و شناخت از خود، و باور آن جز با اصلاح و تربیت، و بازپروری حاصل نخواهد شد و فعالیت های ورزشی به عنوان اصلی ترین عامل تأثیرگذار همیشه مورد توجه مسئولین زندان های فارس بوده است.
وی تأکید کرد: اعمال کیفر، فلسفه زندانی کردن مجرمان نیست بلکه وظیفه اصلی رؤسا و مسئولین زندان و تیم زندانبانی این است که با حفظ کرامت انسانی زندانیان، هر مجرمی که وارد زندان می شود را مورد اصلاح و تربیت و بازتوانی جسمی و روحی قرار دهند و تفکرات و رفتارهای شخصیتی ناسالم را از آنان دور گردد تا شخص سالم و مورد قبول خانواده و اجتماع تبدیل شود و بی شک این مهم جز با مهم دانستن و اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی امکان پذیر نخواهد شد.
کشوری یادآور شد: تربیت بدنی زندان های استان فارس توجه به ورزش و کسب مقام های مختلف ورزشی در بین زندانیان همیشه پیشتاز و صاحب مقام بوده است و امیدواریم با اجرا و شکل گیری وسیع تر فعالیت های فرهنگی و ورزشی شاهد پیشرفت های چشمگیری در سطح استان و کشور باشیم.
در ادامه این مراسم ابراهیم میرزابیگی کارشناس داوری برنامه ۹۰ و ناظر مسابقات لیگ برتر کشور، از میهمانان ویژه این مراسم در جایگاه حاضر و ضمن ابراز خرسندی از شرکت در این مراسم، از مسئولین استان و زندان مرکزی شیراز در برگزاری مطلوب این المپیاد ورزشی قدردانی کرد و مشعل المپیک با حضور وی و معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس روشن گردید.
اجرای گروه سرود ۱۰۰نفری مدرسه قران و عترت به مناسبت عید سعید غدیر خم، روشن شن مشعل المپیاد ورزشی زندانیان و اجرای لوگوی زنده مسابقات توسط زندانیان و اجرای برنامه ورزش زورخانه ای با حضور طالبان پور مربی و قهرمان چندین دوره مسابقات زورخانه ای کشور از دیگر برنامه های این افتتاحیه بود و جواهری رئیس هیئت شطرنج استان فارس و اسدی پویا رئیس هیئت والیبال استان فارس از دیگر میهمانان این مراسم بودند.
یاد و خاطره شهید مدافع حرم محسن حججی گرامی داشته شد.
این دوره از مسابقات تا ۲۵ شهریور ماه سال جاری در رشته های مختلف ورزشی ادامه خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*