سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها: زندان فسا را در مسیر تلاش مضاعف در اقدامات فرهنگی و عمرانی مشاهده کردم

سهراب سلیمانی سرپرست معاونت امور امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور، با حضور سید حشمت اله حیات الغیب مدیر کل زندان های استان فارس و هیات همراه از زندان شهرستان فسا بازدید کردند .

این هیات بازدید کننده ابتدا از قسمت های مختلف زندان اعم از پروژه های عمرانی ساخته شده و در حال احداث از جمله پروژه بند نسوان، سوله جدید ( بند قرآنی )، سالن انتظار خانواده زندانیان ، اندرزگاه نوجوان ، کابین ملاقات، انبار مواد غذایی، سردخانه، سوئیت ملاقات ویژه، دفتر فرمانده یگان، انبار البسه، ساختمان حوزه مدیریت و اداری، در مانگاه شبانه روزی و… بازدید کردند .
در ادامه از اندرزگاه و مدرسه جدید قرآن و عترت بازدید و از نزدیک در جریان فعالیت های فرهنگی و تربیتی قرار گرفتند.
سرپرست معاونت امور امنیتی انتظامی سازمان زندان ها در جمع زندانیان حافظ قرآن کریم اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی و قرآنی در زندان های کشور صورت می گیرد ولی برای اولین بار است که مشاهده می کنم این تعداد حافظ قرآن کریم و این حرکت عظیم قرآنی در این زندان شکل گرفته است. وی ضمن قدردانی از مدیر کل زندان های فارس و مسئولین زندان فسا تاکید کرد: زندانیان باید از این زمینه و محیط فراهم شده در جهت تقویت باور ها و اعتقادات دینی و قرآنی خود استفاده کافی را ببرند .
هیات بازدید کننده سپس باحضور در بند بزرگسالان از نزدیک و به صورت چهره به چهره مشکلات زندانیان را مورد بررسی قرار دادند و سرپرست معاونت امور انتظامی امنیتی سازمان زندان ها ازخدمات رسانی مطلوب به زندانیان ، وضعیت محیط و بهداشت و فرهنگی، تربیتی ابراز رضایت نمود .
سهراب سلیمانی در یاداشتی مرقوم کرد: زندان شهرستان فسا را در مسیر تلاش مضاعف در حوزه های فرهنگی و عمرانی مشاهده کردم و در پایان از زحمات کارکنان مجموعه، خصوصاً مدیر کل و رئیس زندان شهرستان فسا قدردانی کرد.

در ابتدای این بازدید محسن انصاری رئیس زندان فسا طی گزارشی اقدامات انجام گرفته را در حوزه های مختلف را تشریح کرد.
وی اظهار داشت: در بخش عمرانی در جهت افزایش فضای فیزیکی زندان اولین اولویت رعایت حقوق شهروندی و تکریم خانواده زندانیان بود که در این بخش ساخت سالن انتظار خانواده زندانیان و تجهیز آن به متراژ ۲۳۴ متر مربع و احداث محیط مناسب جهت استقرار کارکنان شیفتی در جهت افزایش ضریب امنیتی زندان، ساخت دیوار پیرامونی زندان به متراژ ۱۴۰۰ متر، ساخت و بهره برداری از اندرزگاه نوجوانان به متراژ ۵۰۰متر مربع، در مانگاه شبانه روزی به متراژ ۱۷۰ متر مربع، کابین ملاقات ، ویژه و حضوری ، سوله جدید ( مدرسه قرآن و عترت ) به متراژ ۱۷۴۰ متر مربع، کارگاه اشتغال به متراژه ۲۴۰ متر مربع ، انبار مواد غذایی و سردخانه ۲۷۰ متر مربع،حوزه مدیریت و مهمانسرا ۳۳۲ متر مربع و … می باشد که در مجموع ۱۰۵۴۲ متر مربع فضای فیزیکی مورد احداث و بازسازی و ۶۳۴۲ متر مربع به فضای مسقف به زندان فسا افزوده شده است .
انصاری در ادامه تاکید کرد: در حوزه فرهنگی و تربیتی گام های اساسی برداشته شده است که مهمترین آنها تربیت قریب به ۸۴۰ نفر زندانی بوده که از این تعداد ۶۰۰ نفر حافظ قرآن کریم می باشند و از زندان آزاد شده اند و طی بررسی بعمل آمده نرخ بازگشت فعالان و حافظین قرآن به زندان نزدیک به ۱% می باشد . در حال حاضر ۳۴۳ نفر از زندانیان زندان فسا در کلاس های قرآنی با تربیت ۱۴ مربی از بین خود زندانیان مشغول به آموزش قرآن کریم می باشند و تعداد ۲۳۷ نفر درکلاس های حفظ قرآن کریم شرکت فعال دارند و ۱۰۰% زندانیان با قرائت یک جزب قرآن کریم با تدبر در معانی آن روز خود را با قرآن کریم آغاز می کنند .
وی در پایان اظهار داشت: در آزمون سراسری حفظ قرآن کریم که توسط سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار کرد؛ تعداد ۲۲۴ نفر از زندانیان در این آزمون شرکت کرده و موفق به اخذ گواهی نامه قبولی شدند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*