اولین المپیاد ورزشی مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز برگزار شد

عبدالمجید کشوری معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس در آیین افتتاحیه اولین المپیاد ورزشی مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز گفت: امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی و تاکیدهای مقام معظم رهبری و رهنمودهای مسئولین سازمان زندان ها، شاهد تحول عظیمی در سطح زندان ها هستیم.

وی افزود: رویکرد ما در زندان ها، رویکرد اصلاحی و تربیتی است که دقیقا برخلاف رویکرد قبل از انقلاب که یک نگاه پلیسی و امنیتی به زندان و زندانی داشته اند می باشد ولی امروز علاوه بر تامین امنیت ما یک رویکرد بزرگ اصلاحی و تربیتی و فرهنگی را در زندان ها دنبال می کنیم.
کشوری اضافه کرد: امروز به برکت برنامه های فرهنگی در زندانهای فارس ما بیش از هزار نفر حافظ قرآن کریم از یک جزء تا سی جزء داریم. و بیش از صدها نفر در قالب تیم های ورزشی مختلف شرکت کننده داریم.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس اظهار داشت: رویکرد زندانبانی اسلامی این است که با این برنامه های متنوع فرهنگی و هنری و ورزشی اوقات مددجویان به بطالت نگذرد و امروز برنامه های خوبی از لحاظ زیرساختی در حال پیگیری است و شاهد افتتاح چند مکان ورزشی برای مددجویان بوده ایم که برخی از این مکان ها و سالن ها هنوز در دست ساخت و احداث می باشند.
وی تأکید کرد: اعتقاد ما این است که اگر می خواهیم کار اصلاحی انجام شود ابتدا باید زیرساخت ها را در زندان ها مهیا کنیم کارفرهنگی و اصلاحی در صورتی در زندان مؤثر خواهد بود که زیرساخت آن فراهم باشد.
کشوری افزود: یکی از دغدغه های مدیرکل محترم استان این است که مبلمان زندانها باید تغییر کند و فضا برای پیشبرد اهداف فرهنگی و اصلاحی کاملاً آماده باشد و یکی دیگر از برنامه هایی که در راستای این رویکرد دنبال می شود بهسازی و نوسازی اماکنی است که مددجویان در آن قرار دارندکه تقریبا این امر کاملاً محقق شده است.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس یادآور شد: ما معتقدیم در شأن مددجو نیست که به امکانات رفاهی وی توجه نشود و با توجه به فرمایش امام عظیم الشان(ره) که فرمودند زندان های ما باید به دانشگاه تبدیل شوند؛ تلاش می کنیم در راستای تحقق اهداف سازمانی گام های اساسی در این زمینه برداشته و زیر ساخت ها را آماده کنیم.
وی تأکید کرد: سیاست ما حفظ کرامت زندانی است و در واقع یک زندانی، پس از تحمل حبس به اجتماع بازمی گردد و باید یک انسان سالم و کار آمد برای خانواده و جامعه خویش باشد.
کشوری ادامه داد: نقش ورزش در درون زندان ها بسیار اساسی است و اگر تربیت بدنی را در اولویت قرار بدهیم قطعاً شاهد پیشرفت و تحول عظیمی دردیگر حوزه های فرهنگی و هنری خواهیم بود چرا که معتقدیم عقل سالم در بدن سالم قرار دارد.
معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس گفت: امسال این رویکرد ورزشی به صورت یک المپیاد همزمان در کل کشور در حال برگزاری است ودر مجتمع نیز شاهد برگزاری آن هستیم.
وی افزود: یکی از تاثیرات مثبت و خوب ورزش و تربیت بدنی از بین بردن فشارهای روحی و روانی است که یک زندانی در مدت تحمل حبس بسیار با آن دست و پنجه نرم می کند امیدواریم که با تعامل و همکاری خوبی که با دستگاه های اجرایی و متولی امور فرهنگی و ورزشی داریم بتوانیم در بحث تعالی و امر خدمت رسانی به مددجویان گام برداریم.
شایان ذکر است این مراسم با حضور علی اکبر منصوری رئیس مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز، مسئولین اداره ورزش و جوانان و کارکنان مجتمع و جمع کثیری از زندانیان برگزار شد و زندانیان در رشته های مختلف ورزشی به رقابت پرداختند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*