سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها:کمبود اعتبار برای همه زندان های کشور است اما با اعتبارات محدود، اقدامات کامل و گسترده ای در حوزه های مختلف اصلاح و تربیت در زندان های فارس انجام شده است

سلیمانی سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها پس از بازدید از زندان های فارس گفت: یکی از وظایف اصلی معاونت امنیتی و انتظامی در سازمان زندان ها، بازدید از بازداشتگاه های انتظامی و زندان ها و بررسی رعایت آیین نامه و شرح وظایف آن برای افراد تعریف شده است و به همین منظور از زندان های استان بازدید بعمل آمد.

سهراب سلیمانی افزود: با حضور آقای حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس در این استان، یک انقلاب و تحول اساسی در زندان های فارس طی ۳سال اخیر انجام شده است و سازمان زندان ها نسبت به زندان های استان فارس دغدغه ای ندارد.
وی اظهار داشت: از ۷ زندان استان بازدید شد همه کارها نو و با خلاقیت و ابتکار و با رهنمودها و سیاست مدیرکل استان انجام می شود و علاوه بر رهنمودهای مدیرکل استان، در برخی زندان ها نیز رؤسای زندان ها کارهای سلیقه ای خوبی انجام، که مکمل یکدیگر بودند و همه این اقدامات ستودنی است.
سلیمانی یادآور شد: از تعداد زیادی از زندان های کشور بازدید داشته ام در این بازدیدها، برخی استان ها به مقوله فرهنگی، در برخی زندان ها به مسائل بهداشتی و اشتغال توجه شده است اما در استان فارس به همه مقوله ها در راستای اصلاح و تربیت زندانیان توجه و تحول عظیمی در این زمینه انجام شده است.
سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها تأکید کرد: زمانی که بهداشت محیط در زندان مهیا شود به تبع آن زندانیان نیز با علاقه در برنامه های فرهنگی و تربیتی شرکت می کنند و در زندان های فارس با فراهم نمودن فضا در همه بندها، زندانیان از امکانات رفاهی و زیست محیطی خوبی برخوردار هستند.
سلیمانی گفت: وضعیت بهداشتی زندان های استان در سطح عالی و از نظر وضعیت غذایی میزان رضایت مندی زندانیان قابل مقایسه با سایر استان ها نبود.
وی همچنین علاقه مندی و انگیزه پرسنل فارس نسبت به مجموعه زندان، در سطح کشور را کم نظیر دانست.
سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها تأکید کرد: عملیات گازرسانی به کلیه زندان های استان کار بسیار بزرگی است که با همت شرکت گاز استان انجام و همه زندان ها از نعمت گاز برخوردار شده اند جا دارد از مدیرعامل شرکت گاز فارس قدردانی شود.
سلیمانی افزود: تقویت ترابری زندان با همکاری شهرداری شیراز نیز از اقدامات بسیار خوب این اداره کل است که در سطح کشور چنین اقدامی مشاهده نکرده ام.
وی اضافه کرد: ساختار فیزیکی زندان ها کاملاً تغییر، و بازسازی و بهسازی زندان ها در راستای ایجاد امنیت انجام شده است و زندان یه یک هتل بسیار خوب با رعایت امنیت تبدیل شده است.
سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها اظهار داشت: فعالیت های فرهنگی، قرآنی، احکام، اشتغال در زندان ها در اوج قرار دارند و در زمینه ادامه تحصیل و سوادآموزی زندانیان لازم است آموزش و پرورش حضور پررنگ تری داشته باشد.
این مقام مسئول در سازمان زندان ها از تعامل مطلوب مجموعه قضایی با زندان ها ابراز خرسندی کرد و گفت: هماهنگی بین سازمان زندان ها و رئیس کل دادگستری استان کم نظیر است همان گونه که در برخی زندان ها در بازدید مشاهده کردم بیش از دو سوم از زندانیان به فعالیت های علوم قرآنی مشغول هستند انتظار رئیس کل دادگستری استان نیز این است که اقدامات فرهنگی زندان ها به سازمان منعکس شود.
سلیمانی با اشاره به اینکه در برخی زندان ها مدیران با صرفه جویی در هزینه ها در برخی حوزه ها اقدامات خوبی انجام داده اند اما در استان فارس این اقدامات در همه حوزه ها انجام شده است تأکید کرد: پیگیری می کنم که مسئولین سازمان و مدیران کل زندان ها از زندان های این استان بازدید نمایند و از زندان های این استان الگوبرداری نمایند و به این موضوع مهم توجه داشته باشند که کمبود اعتبار برای همه زندان های کشور است اما با اعتبارات محدود، اقدامات کامل و گسترده ای در حوزه های مختلف اصلاح و تربیت در زندان های فارس انجام شده است.
شایان ذکر است سهراب سلیمانی سرپرست معاونت امنیتی و انتظامی سازمان زندان ها با حضور سیدحشمت اله حیات الغیب مدیرکل زندان های فارس، عبدالمجید کشوری معاون سلامت، اصلاح و تربیت، سرهنگ احمد نظریان فرمانده یگان حفاظت و سیدعلیرضا سجادیان رئیس بازرسی زندان های فارس از زندان های نی ریز، فسا، مرودشت، زندان مرکزی شیراز، بازداشتگاه مرکزی، کانون اصلاح و تربیت، مجتمع حرفه آموزی و کاردرمانی شیراز و بازداشتگاه های انتظامی استان بازدید کردند.

Print Friendly, PDF & Email