بازدید دبیر مرجع کنوانسیون کودک و هیات همراه از زندان مرکزی و کانون اصلاح و تربیت همدان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ، مظفرالوندی دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک در کشور  به همراه  خانم دکتر دوروزی مدیرکل امور اجتماعی بانوان و خانواده استانداری همدان در معیت حسن محمد یاری مدیر کل زندان های همدان و هیات همراه  برای  بازدید از مهد کودک بند نسوان  در زندان مرکزی همدان حضور یافتند .

هیات بازدید کننده با حضور در مهد کودک بند نسوان ، از نزدیک در جریان فعالیت ها و اقدامات در حال اجراء در این مهد شامل  آموزش کودکان ، فضای بازی و تفریح و آموزش مهارت های فکری و پرورشی قرار گرفتند و با مادران کودکان دیدار و گفت و گو کردند .

  در حاشیه این بازدید ،همچنین  از بخش های مختلف شامل کارگاه اشتغال ، واحد فرهنگی ، کتابخانه ، کلینیک مثلثی ، درمانگاه دیدن و از تلاش ها و اقدامات انجام گرفته در این بند قدردانی کردند .

در این بازدید  الوندی در خصوص تجهیز مهدکودک بند نسوان قول مساعد دادو اظهار امیدواری کرد  در آینده نزدیک نیازهای این مهد مرتفع گردد .

دبیر مرجع کنوانسیون حقوق کودک در کشور با اشاره به اینکه فضاهای بسیارخوبی برای بانوان زندانی اعم از فرهنگی ، آموزشی ، اشتغال زایی ، خانواده ، بهداشتی و پزشکی ایجاد شده است ، از مسئولین زندان و مدیرکل زندان های استان همدان قدردانی کرد.

گفتنی است همچنین در این بازدید یک روزه دبیر مرجع کنوانسیون کودک در کشور و هیات همراه از بخش های مختلف کانون اصلاح و تربیت همدان نیز بازدید و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده این مجموعه قرار گرفتند .

 

گزارش بازدید از کانون اصلاح و تربیت همدان

بسمه تعالی

در روز دوشنبه مورخه ۹۶/۶/۲۰ همزمان با سفر مرجع ملی به استان همدان در معیت سرکار خانم دوروزی مدیر کل  محترم دفتر با نوان استانداری و مدیر کل محترم زندانهای استان از کانون اصلاح و تربیت همدان بازدید به عمل آمد .ویژگی این مرکز اختصاصی فضاهای فرهنگی مناسب  ،خوابگاههای مرتب و تمیز و کلاس های آموزشی برای مددجویان بود .شادابی و نشاط در چهره مددجویان حکایت از اقدامات فرهنگی و تربیتی است که توسط مددکاران و روحانیون اجرا می شود ارتباط نزدیک مددجویان و مراقبین در حد مناسب بود ،صمیمانه از تلاش های مدیر کل محترم زندانهای استان و ریاست محترم کانون تقدیر و تشکر می نمایم .

مظفر الوندی

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

۹۶/۶/۲۰

گزارش بازدید از زندان همدان

بسمه تعالی

در مورخه ۹۶/۶/۲۰ همزمان با سفر استانی مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک با هماهنگی مدیر کل محترم دفتر بانوان استانداری از زندان مرکزی همدان بازدید بعمل آمد .بخش نسوان و مهد کودک زندان و نیز سایر بندهای زندان از نزدیک مشاهده شد .

فضای فرهنگی ،ایجاد مهد کودک استاندارد و توسعه برنامه های آموزشی بویژه فعالیتهای قرآـنی و فضای فیزیکی با سطح بهداشت مناسب حکایت از باور عمیق مسئولان محترم زندان به ویژه مدیر کل محترم زندانها جناب محمد یاری ،رئیس محترم زندان و مسئول محترم بند نسوان دارد که خوشبختانه در جای جای زندان نمود عینی دارد .

امروز علی رغم مشکلات بودجه ای و مضایق مالی ،برنامه های عمیق فرهنگی با استفاده از متخصصین، کتابخانه مجهز ،بخش ورزش ،روان درمانی ،دارالقرآن در حد استاندارد و حتی بالاتر از استاندارد مرسوم می باشد .

صمیمانه از تلاش های شما عزیزان  تقدیر می شود .

مظفر الوندی

دبیر مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

۹۶/۶/۲۰

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*